Moda

Hem Şık Hem Zarif Olmanın Pratik Yolları

Hayatta daima en iyisini arıyor ve her daim şık ve zarif mi görünmek istiyorsunuz? İnce zevkinize uygun kıyafetler ve aksesuarlar seçip kusursuz bir makyaj yaparak şıklığınızdan emin olun!

Her kadının gizli bir stil sırrı vardır. Bazı kadınlar kendilerine yakışan renkleri ve kıyafetleri çok iyi kullanırlar, bazı kadınlar ise aksesuarları ve makyajları ile şıklıklarını çok iyi tamamlarlar. İşte güzel yaşama sanatının altın kuralları…

Siyah elbise ve altın tonlarında şal

Siyah elbise birçok kadının dolabında olmazsa olmaz parçalardandır. Çok kullanışlı olmakla beraber her zaman şık ve zarif görünmenin anahtarıdır. Vücudunuza tam oturan siyah elbisenizi farklı kombinlerle birçok ortamda kullanabilirsiniz.

Özel bir davete katılacağınız zaman elbisenizin üzerinde kullanacağınız altın tonlarında bir şal sizi anında şık ve zarif gösterecektir. Kıyafetinizi burnu açık bir ayakkabı ve altın sarısı takılar ile tamamlayıp göz kamaştırabilirsiniz. Gardrobunuzun temel parçalarından olacak altın sarısı tonlarda bir şalı mutlaka edinin.

Önemli bir toplantıya mı katılacaksınız? Siyah elbisenizi minik topuklu ayakkabılarınızla tamamlayarak zarifliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Farkınızı gösterecek bir koku kullanmayı unutmayın.

Aksesuar

Basit bir elbiseyi çanta, bileklik, küpe ve saat yardımıyla anında bir kokteyl elbisesine yani şık ve zarif bir elbise haline dönüştürebileceğinizi biliyor musunuz?

Uçuk pembe bir elbise düşünün. Kulağınıza taktığınız gösterişli altın rengi küpeler, saatiniz ve bilekliğiniz elbisenin havasını anında değiştirecek. Her zaman kullandığınız elbiselerinize lüks ve zarif bir hava katmak için önerilerimizi siz de deneyin.

Saçlar

Önemli bir toplantınız var ya da davete katılmanız gerekiyor, ama kuaföre gidecek vaktiniz yok. Bu hem pratik hem de şık ensede topuz tam da aradığınız saç modeli olabilir. Topuzu yapmak için öncelikle saçlarınızın renginde bir lastik toka ile ensenizde bir atkuyruğu yapın. Saçlarınızı tokanın üstünden ikiye ayırıp atkuyruğu yaptığınız saçı içinden geçirin. Daha sonra parmağınızın yardımıyla bu işlemi düzgün bir şekilde saçınız bitene kadar yapın. İşlem bittiğinde saçınızın ucunu topuzun içine saklayıp tel toka ile sıkıca tutturun. Topuzunuz hazır!

Makyaj

Sadece 10 dakikanızı ayırarak doğal güzelliğinizi ön plana çıkaracak bir makyaj yapmanız mümkün. Nasıl mı? Öncelikle günün yorgunluğunu en fazla belli eden yer olan göz altından başlıyoruz. Morlukları ve yorgunluk izlerini kapatıcı ile kapatıp aynı zamanda cildinizi canlandırabilirsiniz. Sıra geldi iddialı bir göz makyajına. Aydınlatıcı bir baz oluşturmak için parıltılı ve açık tonlu bir farı tüm göz kapağına yayıyoruz. Aydınlatıcının üzerine göz farından koyu kahverengi far ile gölgelendirme yapıyoruz. Gözleri belirginleştirmek için kirpik diplerine göz kalemi ile çizgi çekip maskarayla üst kirpikleri belirginleştiriyoruz. Son olarak argan yağı içeriğiyle dudakları rahatlatan ve besleyen ruj uyguluyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.