Çermik’te Turizm Sezonu Sönük Geçiyor

Her yıl yerli ve yabancı binlerce insanın termal turizm kapsamında geldiği Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde, turizm sezonu olmasına rağmen gelenlerin sayısı adeta parmak hesabı ile sayılacak duruma geldi. Otel, motel, pansiyon işletmecileri, esnaflar durumlarının çok kötü olduğunu söyledi.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde, turizm sezonu olmasına rağmen gelenlerin sayısı önceki yıllara nazaran oldukça azalırken, esnaflar turist sayısındaki düşüş nedeniyle ilçe ekonomisinin çok kötü duruma geldiğini ifade etti.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde yıllardır otel İşletmeciliği yapan Nurettin Akdağ yaptığı açıklamada, başta çevre il ve ilçeler olmak üzere her yıl binlerce insanın geldiği kaplıca, her geçen sezon gelenlerin sayısında düşüş yaşandığını buna rağmen hiçbir şey yapılmadığını belirterek, “Maalesef bu duruma gelinmesinde, otel ve pansiyon işletmecisinden esnafına herkesin payı var. Biz şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekir, “niye bu duruma geldik?” diye. Bundan sonra da yine gerekli önlemler alınmaz ise korkarım bundan sonra kaplıca geleceklerin sayısı daha da düşecektir. Olan da ilçemize olacak, esnafımıza olacak, insanlarımıza olacak” dedi.

Esnaflar, her yıl bu dönemde otel ve pansiyonlarda yer bulunamazken, bu sezon her tarafın boş olduğunu ve iş yapamadıklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.