Turizm Haberleri

Datça ve Marmaris’te Kasımda Deniz Keyfi

Hava sıcaklığının 25, deniz suyu sıcaklığının 21 dereceye ulaştığı Datça’da, başta ilçe merkezindeki ‘mavi bayraklı’ Hastanealtı Plajı olmak üzere kumsal dolup taştı. Kimi vatandaşlar yüzerken, bazıları da güneşlenmeyi tercih etti. Minik öğrencilerin plajda ödevlerini yaptığı görüldü.

“BİR KEZ GELDİM…”

Kentte 23 yıldır yaşadığını belirten emekli hemşire 61 yaşındaki Ayfer Özarslan, ” Datça muhteşem bir yer. Burayı gördükten sonra bir daha ayrılamadım. Güneş ve deniz harika, yılın her ayı denize girmek mümkün.” diye konuştu.

“OY İÇİN GİTTİK GELDİK, BURADAN AYRILAMIYORUZ”

Emekli bankacı 62 yaşındaki Nuray Gürses de yılın büyük bir bölümünü Datça’da geçirdiğini belirterek, “Geçen hafta seçimler nedeniyle oy kullanmak üzere kısa bir süreliğine İstanbul’a gittik. Isınmak için kaloriferleri yakmak zorunda kaldık. Kendimi Datça’ya zor attım. Kasım ayında denize girip, güneşleniyoruz. Deniz suyu ve hava sıcaklığı arasında fark olmadığı için rahatlıkla yüzebiliyoruz.” dedi.

MARMARİS DE FARKSIZDI

Hava sıcaklığının 22, deniz suyunun 17 derece olduğu Marmaris’te de imrendiren görüntüler oluştu. Güneşli havayı fırsat bilenler, öğle saatlerinde Atatürk Caddesi ve Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı mevkiinde sahil yürüyüş yollarına akın etti. Kimi vatandaşlar deniz manzaralı restoran ve kafeteryalarda dinlenirken, kimisi yürüyüş yaptı. Bazı kişiler çocuklarıyla oyun parklarını yolunu tuttu. Güneşli havanın nimetlerinden yararlanmak isteyenler plajları doldurdu. Deniz bisikletine binenler de oldu. Bazıları da oltalarını alarak balık avlamayı tercih etti.

“BURANIN HER ŞEYİ TERTEMİZ”

Kış aylarını Marmaris’te geçiren Melahat Dikbaş, “Marmaris’in kışı bahar havasında geçiyor. Havası, doğası her şeyi temiz. Güneşli havayı gördüğümüzde hemen plaja gelerek denize giriyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.