Gündem

HBB’nin Dev Vizyon Projesi Açılış İçin Gün Sayıyor

HBB bu bağlamda, İskenderun’da nüfusun büyümesi ve mevcut yolların ilçedeki motorlu araç trafiğini kaldırmaması sebepleriyle kentin çehresini değiştiren dev vizyon projesi Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı inşa çalışmalarında sona yaklaştı.

Bugüne kadar gerçekleştirilen projelerin en kapsamlısı ve en maliyetlisi olarak göze çarpan projede büyük mesafeler kat eden HBB, Hatay’ın önemli geçiş noktalarından biri olan ve trafikteki yetersizliği sebebiyle can ve mal güvenliğini tehdit eden bölgede gerçekleştirdiği bu dev hizmet ile vatandaşlara rahat bir nefes aldıracak.

KENTİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİREN PROJENİN ALTGEÇİT KISMI TRAFİĞE AÇILDI

Temelinin atılması sonrasında hızlı bir inşa sürecine girişilen katlı kavşak projesi, HBB Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerinin özverili çalışmaları ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın bu önemli çalışmaya verdiği önem doğrultusunda vatandaşların hizmetine girmek için gün sayıyor.

Eyüp Sultan Caddesi ile İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi’nin kesiştiği, kuzey-güney yönünde gidiş gelişleri sağlayan ve bölgedeki trafik akışını düzenleyecek Adliye- Arsuz Katlı Kavşağı’nda büyük bir ilerleme kaydeden HBB, projenin altgeçit (battı-çıktı) kısmını trafiğe açarak hemşehrilerinin kullanımına sundu.

HBB, kavşağın altgeçit kısmını trafiğe açarak hem trafik güvenliğini arttırdı hem de bölgede geçmişte sık yaşanan kaza risklerini minimize ederek vatandaşların yüzünü güldürdü.

PROJENİN BİTİMİYLE YAYA VE ARAÇ TRAFİĞİ GÜVENLİ HALE GELECEK

HBB’nin dev vizyon projesi Adliye- Arsuz Kavşağı’nın geri kalan kısmını en kısa zaman içerisinde tamamlamasıyla birlikte İskenderun’da trafiğin en yoğun ve en tehlike arz eden noktası olarak göze çarpan bölge, yayalar ve araçlar için güvenli bir hale getirilmiş olacak.

Çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdüren HBB Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri, bordür, yol çizgileri ve ağaç dikimlerinin tamamlandığı Katlı Kavşak Projesi’nin en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.