Tokat Haber

Kaybolan 2 Çocuğu Arama Çalışmaları Sürüyor

GörüntüDökümü
-Dalgıçların hazırlanması
-Ailelerden görüntü
-Polislerden görüntü
-Dalgıçların arama çalışmaları
-Babaanne Şerife Taşcı’nın açıklaması
-Abla Elif Taşcı’dan görüntü
-Dede Bayram Erol ile röportaj
Tokat’ta 2 çocuğun kaybolması
Reşadiye ilçesinde 46 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol’u arama çalışmaları için özel ekip oluşturuldu
Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 46 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol’u arama çalışmaları sürüyor.
Reşadiye’de 29 Aralık’ta kaybolan komşu çocukları Taşcı ile Erol’un bulunması için devlet ve vatandaş işbirliğiyle tüm imkanlar seferber edilerek arama çalışmaları yürütülüyor. AFAD, polis ve jandarma dalgıçları Kelkit Çayı, polis, komando ve ilçe halkından oluşan ekipler ise ormanlık arazi ve metruk binalarda çalışma yaptı.
Ankara’dan gelen polis helikopteri ve “multikopter” ile ormanlık ve dağlık arazi havadan tarandı. Ekipler, eğitimli köpeklerle karadan da arazide arama gerçekleştirdi. Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen uzman ekipler ise çocukların kaçırılma ihtimali üzerine çalışma yürüttü. Bu kapsamda ilçe genelinde yaklaşık 200 kişinin ifadesi alındı.
Aileler de çocuklarını gören ve yerini bildirenlere para ödülü vereceklerini açıkladı.
Çalışmalar kapsamında son olarak Tokat Emniyet Müdürlüğü tarafından asayiş, çocuk şube ve güvenlik şubesi personelinden 12 kişilik özel ekip oluşturuldu. Ekip, çalışmalarını Reşadiye ilçesinde aralıksız sürdürüyor.
Bu arada Ordu’dan gelen 4 kişilik dalgıç ekibi de Kelkit Çayı’nda belirlenen noktalara dalış yaparak kayıp çocukları aradı ancak çocuklara ait herhangi bir ize rastlanmadı.
Arama çalışmalarını Bayram’ın dedesi Bayram ve babaannesi Rukiye Erol ile Dursun Kaan’ın dedesi Dursun, baabannesi Şerife, annesi Nazife, babası İbrahim ve ablası Elif Taşcı da izledi.
Babaanne Taşcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devletin her türlü çalışmayı yaptığını belirterek, “Dalgıçlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bulunurlar, en azından bir mezar taşları olur” ifadesini kullandı.
Bayram’ın dedesi Bayram Erol da “Her gün bir veya iki kez ırmak kenarında aramalar yapıyoruz. Şu ana kadar herhangi bir iz, emare yok” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.