Gündem

Sinop’ta Vatandaşlara Dolandırıcı Uyarısı

SİNOP (AA) – Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce, vatandaşlara dolandırıcılık olaylarına karşı dikkati olmaları uyarısında bulunuldu.
İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde son dönemlerde dolandırıcılık vakalarının yaşandığı hatırlatıldı.
Açıklamada, dolandırıcıların özellikle telefonga(‘send’, ‘event’, ‘Haber Detay’, ‘Impression’, ‘incehesap Text Link’); görüşmelerinde kimlik numarası, adres bilgisi, banka hesabı ve kredi kartı bilgilerinin kesinlikle paylaşmamaları gerekmektedir. Polis, asker, savcı veya herhangi bir kamu personelinin hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan elden ziynet eşyası, para teslimi ve havale yapılmasını talep etmeyeceği bilinmelidir. Sağlık kuruluşlarından aranıldığı söyleyerek, çeşitli hizmetlerin satın alındığında hediye kazanıldığı ya da her yıl ücretsiz check-up hizmetinden yararlanılabileceği belirtilerek kredi kartı bilgilerini isteyen kişilere karşı kesinlikle bilgi verilmemesi ve telefonda hiçbir sözleşme ya da şartların onaylanmaması önem arz etmektedir.”
Vatandaşların 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.