Anne Baba Aile

Eş ve Kayın Valide Arasındaki Denge Nasıl Olmalı?

SORU:14 yıllık evliyim. İki çocuğum var. Evlendiğimden beri kayınvalidemle aynı binada yaşıyoruz. Küçük bir sorun olsa hemen karışıyorlar. Eşim beni hiç korumuyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP:Evli bir erkekten beklentimiz, dengeli ve ölçülü olmasıdır. Özellikle aileler arası ilişkilerde bu durum önem arz eder. Anne ve eş arasında kalan erkek, onları karşı karşıya bırakacak durumlardan kaçınmalıdır. Bir tarafın söylediğiyle diğer tarafı yargılamamalıdır.

PEKİ, BAYAN NE YAPMALI?

Bayan, kayınvalidesiyle ilgili rahatsız olduğu durumları eşiyle paylaşabilir ancak çözüm bulabilmek adına. Suçlamak, yargılamak, haddini bildirmek amaçlı değil. Bu tutumlar, eşinin tavır almasın neden olur. Bu tür durumlarda, sorun odaklı değil, çözüm odaklı hareket etmek gereklidir. Eşi onun iyi niyetli tutumunu görünce harekete geçecektir.

Ayrıca bayan, kayınvalidesinin kendisine karşı olan davranışlarını yumuşatmak için onun olumlu yönlerini öne çıkarabilir. Onun duyacağı şekilde üçüncü kişilere söyleyebilir. Bu; tüm ilişkilerde pozitif sonuçlara yol açan, ilişkinin yönünü hızlı bir şekilde değiştiren bir yöntem Uygulamanızı öneririz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.