Anne Baba Aile

Kıyafetlerin Çocuk Ruhuna Etkisi Nedir?

Yaşadığımız şu yüzyılda, çocukların kendisini çocuk hissedebilmesi o kadar zor ki. En basitinden giymek zorunda kaldıkları kıyafetler bile hep ‘yetişkin’ özentisi. Yaşlarına uygun rengarenk, şirin giysiler yerine pullu- taşlı hatta leopar desenli abiye havasında genç kız kıyafetlerı var kızlar için raflarda. Bu yüzden birçok tanıdığım erkek reyonundan alışveriş yapıyor kızına. Kaldı ki orada da sıkıntı aynı. Daha bir kaç yıl öncesine kadar sağı solu zincirli, rock yıldızlarını aratmayan erkek çocuk pantolonları, üzerinde saçma ve bir o kadar da tehlikeli mesajlar yazan tişörtler satılıyordu her yerde.

Giyilen kıyafet sadece bedeni değil ruhu da sarıp sarmalar, farkında değil miyiz? Beden nasıl üzerindeki kıyafete göre şekil alıyorsa, ruh da üzerindeki kıyafete göre şekil alır.

Çocuklarımızın neden bu kadar değiştiğini merak ediyorsak bence bu konu üzerinde düşünmeliyiz.

Aklı ve ruhu çocuk olan yavrularımıza yetişkin özentisi kıyafetler giydirirken onu çocuk ve yetişkin rolleri arasına nasıl da itekleyiverdiğimizi fark etmeliyiz.

Ve bunun bir satış politikası olduğunu bilsek de, bir yolunu bulup, alışveriş yaptığımız mağazaların marka danışmanlarına ulaşmalı, rahatsızlığımızı ifade etmeliyiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.