Sağlık

Emziren Anneleri Zayıflatacak Muhteşem Tarif

Hamilelik süreci sonunda bebeğinizi kucağınıza aldınız ve şimdi sıra kilo vermeye geldi, değil mi? İşte sizi zayıflatacak özel tarif…

Tarçınlı süt ile zayıflayın!

Sütün içerdiğindeki protein, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi bileşenler, emziren annelerin sağlıklı zayıflaması için faydalıdır. Bilimsel veriler, emziren döneminde günde 3-4 porsiyon süt ve süt ürünü tüketilmesini önermektedir.

Sütün zayıflamaya etkisini görmek için tarçınlı süt yaparak günde 2 defa içebilir ve ayda 4 kiloya kadar yağdan verebilirsiniz.

Basen ve göbekteki yağları eritmek, açlık krizine girmeden kilo vermek için tarçınlı süt içerek zayıflayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tarçın, kan şekerini dengeleyen ve enerjiyi yükselten en iyi baharatlardan biridir. Kişinin daha uzun süre tok hissetmenizi sağlarken, metabolizma hızını yükselterek daha çok kalori yakmaya yardım eder.

Süt, içeriğindeki kalsiyum ile vücuttaki kötü yağların yakılmasını ve kemiklerin güçlenmesini sağlar. En iyi hayvansal protein kaynaklarından biri olan süt, kasları güçlendirir ve bu sayede vücudun daha çok kalori yakmasına yardım eder. Ayrıca, süt şekeri denilen ‘laktoz’ maddesini içerir ve bu etkisiyle kişinin şeker ihtiyacını doğal yoldan karşılar.

İşte bu, zayıflamaya faydalı iki besini bir arada kullanıyorsunuz ve ayda 4 kiloya kadar yağ kaybedebiliyorsunuz.

Peki, tarçınlı süt nasıl kullanılır?

Tavsiye edilen kullanım yöntemi şudur: 1 su bardağı süte, yarım çay kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırın. Bu karışımı, akşamüzerinde bir tane, uyumadan 3 saat önce bir tane olmak üzere günde toplam 2 bardak tarçınlı süt içiniz.

Tarçınlı sütün zayıflatması için dikkat etmeniz gerekenler

Emziren anneler tarçınlı süt içebilir. Bu sayede hem kilo vermesi kolaylaşır hem de sütü çoğalır.

Günde toplam 1 çay kaşığı toz tarçın kullanmalısınız, daha fazlası yan etkiye sebep olabilir.

Süt, tam yağlı veya yarım yağlı olabilir; fark etmez. Hangisini seviyorsanız, onu içebilirsiniz.

Süt, sıcak ya da soğuk ya da ılık olabilir; fark etmez. Nasıl içmeyi seviyorsanız, öyle içebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.