Sağlık

Gelin Diyeti Nasıl Yapılır ?

Gelin diyetinin dikkat edilmesi gereken noktalarına göz atarak düğün gününüze kadar formunuzu korumanız ve böylece gelinliğin içerisinde tam da görünmek istediğiniz gibi görünmeniz mümkün.

3 değil 6 öğün
Kolayca kilo kontrolü sağlamanın en kolay yollarından bir tanesi günde 3 öğün beslenmek yerine 6 öğün beslenerek daha az yemek yemek. 3 öğün yemek yenildiğinde maalesef yemek saatlerinin arasındaki büyük fark nedeniyle çok fazla yeme ihtiyacımız artıyor ve 2-3 saatlik aralarla yemek masasına oturmamız durumunda bu zorunlulukla karşılaşmıyoruz. Az yiyerek ama sık yiyerek yapacağınız bu gelin diyetinde, yağlı et ve diğer ürünlere alternatif olarak bol bol sebze, meyve, süt ürünleri ve az yağlı etler tüketerek kilonuzun bir anda uçup gittiğine şahit olabilirsiniz.

Günde en az 10 bardak su 
Bol bol su içmenin de bilhassa fiziksel olarak çok yorulduğumuz evlenme döneminde bir gereklilik olduğu aşikar. Günde en az 10 bardak su içmek hem bünyenizin kaybettiği suyu geri kazanmasını sağlayacaktır hem de sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Bol su içmenin açlığı bastırmak için de iyi tercihlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat nasılsa sıvı diyerek çay, kahve gibi içecekleri çok miktarda tüketmeye kalkmayın. Maalesef bu içeceklerdeki kafein uzun vadede selülit ve kilo gibi sorunlar doğurabiliyor ve vücuttaki suyun verimli bir şekilde kullanılmasına engel oluyor.

Tatlıya dikkat !

Bu dönemde tüketeceğiniz tüm şekerli besinler, düğün gününde gelinliğinizin içine girmenizi oldukça zorlaştıracak.

Egzersiz ve spor yapmak

Tabii ki gelin diyeti esnasında birazcık egzersiz ve spor yapmak da işinizi kolaylaştıracak. Zira bu kadar stresin içerisinde yapacağınız bir spor hem mutluluk hormonu salgılamanıza yardımcı olacak hem de yediklerinizi sindirmenizi kolaylaştıracak.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.