Sağlık

Evinizde Fondöteninizi Kendiniz Hazırlayın…

Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız doğal fondöten yapımı için kolları sıvayın.

Tüm kozmetik ürünlerini geride bırakarak doğallığı ön plana çıkarma zamanı. Organik ürün kullanımını ön plana çıkararak sizlerde doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Satın alarak kullandığınız fondötenler genellikle sahip olduğu kimyasal maddelerden dolayı cilt tipine zarar vermektedir. Gözenekleri tıkayarak sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olan hazır fondötenler genellikle kırışıklık sorununu da beraberinde getirmektedir. Cilde verdiği zararlardan dolayı pek tercih edilmeyen fondötenler yerine evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile mükemmel bir fondöten hazırlayabilirsiniz. Kapatıcı özelliği ile kullanıcısının bir numaralı tercihi olacak doğal fondöten aynı zamanda kızarıklık problemini de çözüme kavuşturmaktadır.

Doğal Fondöten Yapımı ve Gerekli Malzemeler

-Allantun

-1 çay kaşığı balmumu

-1 kahve fincanı saf su

-40 gram kayısı çekirdeği yağı

-1 çay kaşığı kakao ( gıda boyası da tercih edilebilir)

Doğallığı ön plana çıkararak parlamayı önleyecek mükemmel doğal fondöten yapımı için öncelikle benmari usulü 1 çay kaşığı balmumu eritilir. Bu işlem sonrasında saf su ocakta kaynatılarak soğutulur. Daha sonra benmari usulü ile eritilen balmumun üzerine kaynatılan saf su ilave edilir. Ardından kayısı yağı da eklenerek kaşık yardımı ile karıştırılır. Hazırladığınız fondötene renk vermek adına istenilen kakao ya da gıda boyası eklenir. Elde edeceğiniz bu karışımı karıştırarak cam kavanozda saklayabilirsiniz. İstediğiniz zaman kullanıma hazır olan fondöten yapımında kullanacağınız allantunu eczanelerden satın alabilirsiniz. Doğallığı ile ön plana çıkan fondöten yapımında kullanacağınız kayısı çekirdek yağı aynı zamanda cildinizin pürüzsüz bir görünüme sahip olması adına biçilmiş bir kaftan olacaktır.

Cildinizin parlayarak ışıldamasını sağlayan kaysı yağı cildi yenileyerek ışıldayan bir görünüm elde edilmesini sağlar. Hazırlayacağınız fondöten yapımında kullanacağınız gıda boyasa ya da kakaoyu tercih etmeyebilirsiniz. Sadece nemlendirici renksiz krem olarak kullanabileceğiniz bu harika karışım aracılığı ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Sizlerde doğal fondöten yapımı ile harikalar yaratın. Eşsiz güzelliğin tek adresi olacak bu karışım cildinize çok iyi gelecektir.

Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.