Sağlık

İşte Kadınların Sigarayı Bırakamama Sebebi

Türk Toraks Derneği, sigarayı erkeklerin, kadınlardan daha kolay bıraktığını, hanımları zorlayan en önemli durumun, iştah artışı ve kilo alma korkusu olduğu bildirildi.

Dernek yönetiminden yapılan açıklamaya göre; sigara bırakma konusunda bilinmesi gerekenler sıralanarak, kimseye sigara bıraktırmanın istemeden yaptırılamayacağını ama isteyenlerin, ilk denemede olmasa da sonraki denemede mutlaka bırakmayı başaracakları belirtildi. Az sigara içenlerin daha kolay bıraktığı, çok içenlerin sigarayı bırakabileceğini ama doktor danışmanlığına daha çok ihtiyaç hissedecekleri vurgulandı.

Yazılı açıklamada sigarayı erkeklerin kadınlardan daha kolay bıraktığı kaydedilirken, kadınları zorlayan en önemli durumun, iştah artışı ve kilo alma korkusu olduğu belirtildi. En etkili sigara bırakma yönteminin ise sigarayı aniden bırakmak olduğu, sigaranın azaltılarak bırakılmayacağına işaret edildi. Ayrıca sigarayı bıraktıktan sonra diyet ve sporun çok önemli olduğu, bıraktıktan sonra kilo almamanın önemli olduğu vurgulandı.

(CİHAN)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.