Sağlık

Yüz Tipinize Göre Allık Nasıl Uygulanır?

Yüz hatlarınızı daha ince göstermek istiyorsanız, allık kullanarak birkaç makyaj hilesini deneyebilirsiniz. İşte yüz tipine göre yüzü daha ince göstermenin sırları…

Yanaklarda biraz renk hem gün içinde hem de şık bir gecede cildinizin doğal bir tazelikle ışıldamasını sağlar. Birkaç makyaj hilesiyle hem daha genç görünmek hem de yüz hatlarınızı daha ince göstermek istiyorsanız, hemen önerilerimizi uygulamaya başlayın.

Yüze tazelik kazandırmak için allık nasıl uygulanmalı?

Pembe ve şeftali tonlarındaki allıklar elmacık kemikleriniz üzerinde büyülü bir etki bırakır. Şeftali tonundaki allığınızdan fırçanıza biraz alın, fırçayı elinizin üzerine hafifçe vurarak fazlasını atın. Allığı hafif hafif ve azar azar yanaklarınıza uygulamanız çok önemli. Şeftali tonunu yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine uygulayın, daha sonra yanaklarınızın ortasına pembe allıkla hafifçe dokunun. Bu size ekstra bir tazelik verecek.

Allıkla kontur makyajı nasıl yapılır?

Oval: Bu yüz şekline allığı her türlü uygulayabilirsiniz. En iyisi, gülümseyin ve allık fırçanızı önce yanaklarınızın en yüksek noktasına sürün. Daha sonra şakaklarınıza, kulaklarınıza ve yanağınıza doğru yayın.

Yuvarlak: Geniş yüzlerde allık elmacık kemiklerinin üzerine ve altına uygulanmalı. Daha sonra şakaklara doğru yayabilirsiniz, tıpkı 80’li yılların modası gibi. Bu optik hile yüzü daha ince gösterir.

Köşeli: Bu yüz tipinde allığı çok yukarıdan başlatmamak gerekiyor. Allığınız yanağınızın üzerinde daralarak şakaklarınıza doğru geçmeli.

Üçgen: Allığı yüzü yatay olarak kesecek şekilde uygulamalısınız. Hafifçe çenenizin üzerine de uygularsanız, yüz hatlarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.