Limonlar aşkına! Cilt bakımında mucize yöntem

Mutfağın olmazsa olmazlarından limonun cilt bakımındaki faydalarını biliyor musunuz?

Siğiller için limon

Siğillerden kurtulmak için her şeyi denemenize rağmen başarı elde edemediyseniz bir de şunu deneyin. Bir pamuğu bolca limon suyuna batırın ve siğilin üzerine bastırın. Bu işlemi limon suyunun asidi siğili tamamen eritinceye kadar her gün düzenli olarak yapın.

Yaşlılık lekelerini azaltın

Yaş ilerledikçe ciltte ortaya çıkan lekeleri ve çilleri kapatmak için özel kremler satın almadan önce cildinize limon suyu sürün ve on beş dakika bekletin. Ardından yıkayıp temizleyin. Limon suyu cilt bakımı için güvenli ve oldukça etkilidir.

Cildinizdeki pürüzleri yok etmek için de limon suyundan faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda ciltteki siyah noktaların üstüne akşamdan limon suyu sürüp ertesi gün temizleyip çıkarabilirsiniz.

Kepek tedavisinde

Kepekten dolayı rahatsızlık duyuyorsanız, hemen dolaptan bir limon alıp iki çorba kaşığı kadar suyunu sıkın. Bu suyla saç diplerine masaj yapın ve saçlarınızı tekrar bununla yıkayın. Bu yöntemi kepekten kurtuluncaya kadar her gün tekrarlayın.

Ölü Deriden Kurtulun

Cildinizdeki ölü hücrelerden kurtulmak için yine limondan yararlanabilirsiniz. Kestiğiniz yarım limonu yarım çay kaşığı şekerin üzerine koyun ve şekeri iyice emmesini bekleyin. Şekerli limon yarısını hafifçe yüzünüzde gezdirdikten sonra ılık suyla durulayın. Bunu cildiniz doğal parlaklığına kavuşana kadar her akşam yapabilirsiniz.

Kırışıklıklara Karşı

Limon suyunun cilde faydaları arasında sayabileceğimiz bir diğer kullanım şeklide kırışıklıklara karşı hazırlayabileceğiniz maskedir. Kırışıkların görünümünü azaltmak için bir çay kaşığı organik bal, 3-4 damla limon suyu ve 1-2 damla baden yağını karıştırın. Bu karşımı yüzünüze sürüp 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.