Genel

Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Büyük şehirlerde yaşayan insanların çektiği sorunlardan bir tanesi de su sorunudur. Son zamanlarda damacana suları hakkında çok fazla olumsuz haber çıkmaya başladığı için tüketicilerin de buna bağlı olarak akılları iyice karıştı. Farklı yollar denemek için ortaya çıkan su arıtma cihazlarının gerçekten çok faydalı olduğu aşikar.

Genel olarak normal damacana sularından daha temiz ve sağlıklı olduğu gibi insan vücudu içinde son derece yararlıdır. Çünkü bir damacana defalarca doldurulup bir tüketiciye sunulur. Ne kadar temizlense bile sonuçta şişe aynıdır. Ama bu durum ev tipi su arıtma cihazlarında farklıdır. Bu cihazlar sayesinde herkes kendi temiz suyunu üretebilecek ve çok büyük tasarruf sağlayacaktır.

Aslında ev tipi su arıtma cihazları fiyatları için pahalı olduğu söylenir. Aslında bu büyük bir yatırımdır. Yani her gün bir damacana su almak yerine bir kereliğine ev tipi su arıtma cihazı alıp kendi suyunuzu üreterek sizde büyük oranda zarardan kurtulmuş olursunuz. Günümüz tasarruf devri olduğu için her insan farklı yolları deneyerek tasarruf sağlamak ister. Ama en önemlisi yaptığınız yatırımların ileriye dönük olmasıdır.

Su arıtma cihazlarının yararı ise sudaki zararlı ve yabancı maddeleri ayrıştırmasıdır. Yani ev tipi su arıtma cihazları içerisinde filtreleme özelliği barındırır. Ayrıştırmak için farklı teknolojiler kullanılır. Bunlar havuz tipi damıtma yöntemi, ters ozmos yöntemi, elektrodiyaliz yöntemi, düşük basınç ile buharlaştırma yöntemi olarak görünmektedir. Genelde ayrıştırma denildiğinde aklımıza gelen ilk şey tuzlu suyun tatlı suya dönüştürülmüş halidir. Ama ev tipi arıtma cihazları sadece tuzlu suyu değil farklı yabancı maddeleri de ayrıştırır. Bu maddelerin ayrıştırılmasında uygulanan yöntemler olarak kum filtresi ile arıtma yöntemi, su yumuşatma yöntemi, demineralizasyon yöntemi, ters ozmos ile arıtma yöntemi, aktif karbon su arıtma yöntemi, ultrafiltrasyon yöntemi, nanofiltrasyon yöntemi olarak yer almaktadır. Piyasa içinde bulunan bir çok marka bu işlemleri uygun yaptığını düşünür ancak sadece royal gren markası yaptığı bu işlemleri tescillemiş olan markadır.

Alınacak su arıtma cihazlarının 2 yıl garanti kapsamında olduğu Royal green gibi firmalar ile çalışmalısınız. Yani hem bu cihazları alıp bütçenize yardım sağlayacaksınız, hem de bir sıkıntı olduğu zaman hiç para vermeden tamir ettirebileceksiniz. Bu çok iyi bir avantajdır. Her gün sucuyu arayıp su almak ve suyu beklemek yerine kendiniz sağlığa uygun suyunuzdan içeceksiniz. Royal gren markası size ve sevdiklerinize en iyi imkanları sağlayacak özel bir firmadır.

Su arıtma cihazlarındaki çalışma prensipleri olarak ters ozmos işlemi ilk başta ön filtrasyona tabi tutulur. Daha sonrasında ise partikül filtresi diye bilinen bu filtre, suyun içerisinde bulunduğu beş mikron ve üzeri ebatlardaki mikronları yok eder. Bu işlem bittikten sonra arıtılmış suya aktif karbon filtre ile temizlenir. Bu özellik ise normal çeşme suyundaki o kötü tadı almaktadır. Bu sayede sizde suyunuzu rahat bir şekilde içebilirsiniz. Su arıtma cihazının bakımı ise çok basittir. Makinede bulunan çıkarılabilen sünger filtreler temiz ve bol su ile yıkandığı zaman defalarca kullanılabilmektedir. Eğer arıtma cihazınız çalışmıyor veya aldığınız tat gittikçe kötüleşiyor ise hemen bir teknik servis çağırmanız gerekir. Ne kadar alacağımız makinenin kaliteli olmasını istesek bile bir o yandan da alacağımız en uygun su arıtma cihazı almak isteriz. Bunun için çok farklı modeller yer almaktadır. Ama bu modeller fiyatlarına göre kalitesini de değiştirmektedir. Yani çoğu zaman pahalı bir arıtma cihazı parasının hakkını vermekte ve çok iyi kullanılmaktadır. Ama su arıtma cihazı modelleri arasında en kaliteli ve en uygunu Royal gren serisi yer almaktadır. Birçok kişini sıklıkla tercih ettiği bir marka olmuştur. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı