Genel

Mineralli Su Faydaları Mineralli Su Arıtma Cihazı Royal Green Su

Ters ozmoz su arıtma cihazları membran filtreye geldiğinde suyun içerisindeki tüm maddeleri ayırır ve temiz arı su üretir bu esnada suda faydalı minerallerin bir kısmını da yok eder Royal Green su arıtma cihazlarında kullanılan mineral filtre teknoloji sayesinde sizlere mineralli su üretimi sağlar.

Doğal kaynak suyu niteliğinde pH seviyesi yüksek ortalama 7,5pH ve 9 pH oranlarında su arıtma işlevi sağlar suyun sertlik değeri de ortalama 8-10 seviyesinde olur buda suyun içerisinde mineral yönünden zengin su olduğunu gösterir. Her ters ozmoz su arıtma cihazı Royal Green su arıtma cihazı değildir. Royal Green su arıtma içerisinde kullanılan NSF onaylı USA malı Dow Filmtec membran filtre kullanarak kalitesini en üst seviyeye çıkarmış tek su arıtma cihazıdır.

Minerallerin insan hayatının sağlıklı bir şekilde devam etmesi için çok önemli rolleri vardır. Vücuttaki enzimsel işlemlerde görev aldıkları gibi, çeşitli şekilde düzenlemelere de yardımcı olabilir. Yapısında bulunduğu minerallerden ötürü bolca tüketilmesi insanlar için fayda sağlayabilir.

Mineralli Su Arıtma Banner

İlk olarak mineralli suyun herhangi bir kalori değeri olmadığı için kilo alma bir etkisi yoktur. Kişinin kendi isteğine göre bolca tüketmesinde kilo alma bakımından bir zarar vermez. Aksine verdiği mineraller insan hayatına olumlu bir gelişme verir. Örneğin, mineralli suyun yapısında bulunan magnezyum minerali kalp rahatsızlıklarına iyi geldiği gibi, kalp krizi riskini de azaltabilir. Ayrıca içeriğinde bulundurduğu kalsiyum minerali ile günlük kalsiyum ihtiyacının karşılanmasında rol oynar. İnsanlar kemik gelişimi için veya dişlerin daha sağlıklı bir şekilde olması için kalsiyum mineraline ihtiyaç duyarlar. Mineralli su içmek de bu ihtiyacı gidermenin en kolay yollarından biridir. Bunlara ek olarak, böbrek taşı oluşumunu veya bazı tansiyon rahatsızlıklarında da bu minerallerin olumlu etkileri vardır.

İnsanlar yaşadıkları sürece minerallere ihtiyaç duyarlar. Fakat bazı periyotlarda bu gereksinim yüksek seviyelere çıkar. Özellikle büyüme çağında çocukların bu minerallere çok ihtiyaçları vardır. Her gün düzenli olarak mineral ihtiyacının karşılanması gerekir, bu da mineralli su vasıtasıyla kolaylıkla sağlanabilir. Mevsimler olarak düşünürsek de, yaz aylarında çok fazla terleme olduğundan su ile mineral kaybı yaşanabilir. Yaz mevsiminde de mineralli su ile terleme ile atılan minerallerin tekrardan vücuda alınması sağlanabilir.

Bunların dışında diğer işlevleri de çok önemlidir. Örneğin, iyodür ve krom bazı hormonsal aktivitelerde rol alırlar, ve dengenin ayarlamasına yardımcı olurlar. Sodyum ve klorürün su ve iyon dengesine etkileri vardır. Demir minerali kan hücrelerinin oksijen taşınmasında çok büyük faydası vardır. Demir mineralinin eksik olması çok çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Ayrıca minerallerin cildin pürüzsüz ve güzel gözükmesinde de büyük etkileri vardır.

Minerallerin insan hayatı için çok önemli etkileri vardır, ve bu minerallerin düzenli olarak vücuda alınması gerekir. Bunun en kolay yollarından biri de mineralli su içmektir. Doğal mineral filtresi sayesinde Royal Green Su Arıtma cihazları 8 aşama modellerinde doğal mineral filtre kullanır. Suya eklenmesi gereken mineralleri suya geri kazandırarak doğal mineralli su arıtma işlemi yapar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı