Genel

Royal Green Açık Kasa Su Arıtma Cihazı

Royal Green Reverse osmos sistemleri giderek düşen maliyeti ve alternatiflerine olan üstünlükleri sebebiyle geniş bir pazar bulmaktadır. Royal Green bu pazarın öncü firması olmakla beraber çok çeşitli çözümleri müşterilerine ulaştırmaktadır. Royal Green Reverse osmos cihazları çoğu zaman ön arıtıma ihtiyaç duyarlar. Özel suların arıtımı için, özel osmos uygulamaları gerekir. Ne yazık ki arıtım sektöründe bu seçimleri ve uygulamaları yapabilecek pek az firma bulunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş Royal Green Su Arıtma’nın uzman kadrosundan faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Royal Green Reverse Osmos seçimi oldukça detaylı bir işlem olduğundan mutlaka personelimizden teknik destek almanızı tavsiye ederiz.

Nasıl çalışır?

Kısaca su moleküllerinin 0,0000001 milimetre gözeneklere sahip yan geçirgen bir membrandan su basıncı vasıtasıyla geçirilmesi işlemidir. Uzun levhalar halindeki membranların ustalıkla birbirleriyle kat kat sandviç haline getirildikten sonra delikli merkezi bir tüpün üzerine spiral şekilde sarılmasıyla oluşur. Bu sarılı konfigürasyona genel olarak spiral sargılı membran yada modül denir. Bunlar değişik miktarlardaki suları işlemek için muhtelif boylarda üretilirler. Tipik olarak ev su arıtma sistemlerinde kullanılan bir modül 5 cm çapında ve 25 cm boyunda iken, endüstriyel bir modül 10 cm çapında ve 100 cm boyunda olabilir.

Bir membranın kullanılabilmesi ve yüzeyine basınç uygulanabilmesi için bir çeşit kabın (membran muhafazası) içinde olması gereklidir. Suyun membrandan geçirilebilmesi ve istenmeyen maddelerden arıtılması için gereken enerjiyi bu basınç sağlar. RO’nun en şaşırtıcı özelliği ise filtreden geçemeyen atık maddelerin yıkanarak, otomatik olarak gidere yönlendirilmesi ve bu sayede geleneksel filtrelerdeki gibi tıkanma olmamasıdır. Şebeke suyunun bir miktarı ile reddedilen maddelerin atık kanalına sürüklenmesi sayesinde temizlik sağlanır. RO filtrelerin uzun yıllar yeni gibi performans göstermelerinin nedeni iste budur.

Royal Green Reverse Osmosis (Ters Ozmos) prosesleri günümüzün en gelişmiş su arıtma teknolojileridir. Bu sistemle arıtılacak olan su miktarı birkaç litreden yüzlerce tona kadar çıkabilir. Ozmos olayı doğada sürekli olarak gerçekleşen bir olaydır. Örneğin bitkiler topraktan bu yolla sularını temin etmektedirler. Temel çalışma prensibi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen (bazı maddelerin geçişine izin verirken, bazılarına izin vermeyen) membran bulunan iki çözeltinin osmotik basınç vasıtasıyla iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi olayıdır. İyon konsantrasyonun eşitlenmesi, konsantrasyonu düşük olan çözeltiden, konsantrasyonu yüksek olan çözeltiye sıvı geçişiyle sağlanır. Sıvının diğer tarafa geçiş hızı, sıcaklık, basınç, sudaki iyon tipleri ve membranın yapısına bağlıdır.

Royal Green Reverse osmosis sistemlerinde ‘Ozmos’ olayını tersine çevirmek için, bir pompa ve osmotik basınçtan daha büyük bir basınç uygulandığında, yarı geçirgen olan ve üzerinde 5A (Angstrom) boyutlarında delikler bulunan membran, sadece saf suyu geçirirken bakterileri, projenleri, organik maddeleri, aluminyum ve ağır metalleri tutar. Bazı durumlarda suyun cinsine bağlı olarak ön arıtmaya tabi tutmak gerekir. Bu ön arıtma; filtreler ve su yumuşatma cihazları olabilir.

Royal Green Reverse Osmosis sistemlerinin farklı maddelere etkisi şu şekilde özetlebilir:

AMİNYAT

% 98-99

BARYUM

% 96-98

BİKARBONAT

% 90-95

KLORÜRLER

% 90-95

SİYANÜRLER

% 90-95

POTASYUM

% 94-97

MAGNEZYUM

% 95-98

NİTRATLAR

% 85

SELENIYUM

% 94-96

STRONTYUM

% 98-99

HYPOSÜLFİTLER

% 97-98

AMONİUM

% 85-95

KURŞUN

% 96-98

KALSİYUM

% 95-98

KROMATLAR

% 90-97

FLORÜRLER

% 93-95

MANGANEZ

% 97-98

NİKEL

% 97-99

CİVA

% 95-97

SLİKATLAR

% 94-99

SÜLFİTLER

% 96-98

ARSENİK

% 94-96

BROMÜRLER

% 96-98

KADMINIUM

% 95-98

KROM

% 96-98

DEMİR

% 97-98

BAKIR

% 97-98

SODYUM

% 94-98

FOSFAT

% 98-99

GÜMÜŞ

% 95-97

SÜLFATLAR

% 97-98

HAŞERAT ÖNLEYİCİ ÜRÜNLER

% 95-98

ZARARLI OT ÖNLEYİCİ KİMYASALLAR

% 98

SERTLİK ÖNLEYİCİLER

% 95-98

BAKTERİLER

% 99

PARAZİT ÖNLEYİCİLER

% 98

Royalgreen su arıtma, reverse osmosis, açık kasa su arıtma, su arıtma, ters osmos su arıtma

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı