Genel

Su Arıtma Cihazları Niçin Üretildi

Su Arıtma Cihazları Niçin Üretildi

Su arıtma cihazı ilk üretilme zamanı ve neden üretildiği hakkında bilgi verelim. İlk olarak su arıtma cihazları Amerikan deniz piyadeleri tarafından su altında içme sularına ihtiyaçları oldukları için deniz suyunu içme suyuna çeviren membran filtrenin bulunmasıyla başlamıştır.

Daha sonra bu sistem geliştirilerek Nasa tarafından uzaya çıkan astronotların su ihtiyaçlarını karşılamk için atık suyu arıtmak için geliştirilmiştir. Yani burada şunu belirtmek isteriz ki ilk olarak Amerika'lılar tarafından bulunmuştur. Peki bu sistemler ne işe yarar? Bu sistemler kirli ve deniz sularını suyun içerisinde bulunan katı metalleri, kloru vb maddeleri kendi bünyesinde yok ederek atık su aracılığıyla dışarı atarak ve sağlıklı suyu mineralli filtrelerden geçirerek daha sağlıklı su elde edilmesi sağlanmaktadır.

Su arıtma filtreleri ne işe yarar? Yukarıda dediğimiz gibi zararlı bakterileri yok etmesini sağlar. Bir çok filtre çeşidi bulunmaktadır. Suyunuzun özelliğine ve kirliliğine bağlı olarak sistemler önerilmektedir. Ama bu sistemler Amerikan Malı mıdır? Sadece Dow Filmtec membran filtre Usa ürünüdür geri kalan aksamları yerli ya da başka ülkelerde üretilmektedir. Sadece gerçekten Amerikan malı olan filtreleri tercih ediniz. Sağlığınız açısından bu oldukça önemlidir birde filtrelerini düzenli olarak gününü aksatmadan değiştirin. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı