Genel

Su Arıtma Montajı Nasıl Yapılır

Su Arıtma Montajı Nasıl Yapılır

Su arıtma montajı itina isteyen oldukça basit ve anahtar kullanmasını bilmeyenler için bir o kadarda zor bir iştir. Su arıtma cihazı aldınız ve montaj yapacaksınız ama ne yapacağınız bilmiyorsunuz kullanım kılavuzundaki aşamaları incelediniz kafanız mı karıştı ya da kullanım kılavuzunda detaylı bilgi yoksa doğru internet sitesindesiniz demektir.

Su arıtma montajı yapmak için öncelikle şu ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor.

·         Darbeli matkap ve 12 milimetre çapında elmas uç (beton delme ucu)

·         Ayarlı kurbağacık anahtar orta boy ( fittingsleri sıkmak ve musluk altı vida sıkıştırmasında kullanılır)

·         Ayarlı pense ya da boru anahtarı (hatamla işleminde kullanılır tesisat boru çapımız ½)

·         Falcata maket bıçağı normal ev bıçağı da olur (hortum kesmek için kullanılır)

·         Housingleri filtre kaplarını açmak için 10 inch anahtar (genelde arıtma cihazı kolisinde çıkar)

·         1-2 adet Teflon bant ya da kendir.

Şimdi su arıtma cihazını montaja hazırsınız. Öncelikle evimize giren suyu su saatinin vanasını kapatarak başlıyoruz. Daha sonrada mutfak tezgahının altındaki soğuk su bölümündeki musluğa bağlı olan sipiral boruyu kurbağacık anahtarla söküp taharet musluğu (vana) söküyoruz. Söktüğümüz yere koliden çıkan 1/2 çapındaki hat alma uzatmasının dişli kısmına kendir yada teflon bant sarıp sökülen yere takıyoruz taharet musluğunu da hemen arkasına takıp sipiral boruyu aynı yere takıyoruz hat alma uzatmasındaki ¼ çapındaki orta delikli yere genelde mavi renkli olur mini küresel vanayı takıyoruz aynı şekilde mini küresel vananın da dişli kısmına teflon bant sarıyoruz.

Bu şekilde su arıtma cihazı montaj için cihaza giriş yapılacak su hattını tamamlamış oluyoruz. 2. Kısımda evyenin hemen yanından uygun bir yere mermer ya da granit den 12 mm lik bir delik açıyoruz musluk montajı için musluğu monte ediyoruz.

Su arıtma cihazı montajının en zor kısımlarını bitirmiş oluyoruz. Cihazın tüm filtrelerini yerine takıp gerekli hortumları kullanım kılavuzunda gösterildiği gibi takınız artık her şey hazır su saatinden su vanasını açıp cihazınızı devreye alabilirsiniz.

Su arıtma cihazı montajından sonra ilk arıtılan 10-20 litre suyu kesinlikle içmeyin çünkü filtrelerin iyice yıkanıp %100 güvenli arıtma yapması için bu şarttır.

Tüm bu yazılanlara rağmen hala bir su arıtma cihazını montaj edemediniz tüm ekipmanlarınız hazır ama yanlış giden bir şeyler mi var o zaman şimdi ücretsiz su arıtma cihazı montaj danışma müşteri temsilcimizi 0541 272 6904 numaralı telefondan 10-24 saatleri arasında arayarak yardım alabilirisiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı