Genel

Suyun Ve Arıtılmış Suyun Faydaları Nelerdir

Bütün doktorlar her gün bol bol su içmemizi önerir. Bunun başlıca nedeni sağlıklı bir yetişkin erkeğin vücut ağırlığının yarısından fazlasını su oluşturmasıdır. Kadınların ise vücut ağırlığının %50’sini su oluşturur.  Peki, suyun faydaları nelerdir kısaca bahsedecek olursak, en önemlisi yorgun olmamızı ve dikkat güçlüğü kazanmamızı sağlıyor.

Suyun faydaları olarak gösterebileceğimiz örneklerden biri de, temel yaşam kaynağı olan hücrelere besin ve oksijen taşımaktır. Ayrıca bunun yanında böbreklerin toksit maddelerden temizlenmesine de yardımcı olur. Vücutta bulunan kan ve lenf sisteminin büyük bir kısmını da su oluşturmaktadır.

Farklı olarak suyun faydaları kısa şekilde bahsedilmek gerekirse tükürük bezlerinde ve mide salgınızda bulunduğu için besinlerin sindirilmesinde görev alır. Ayrıca sıcak havalarda vücudu serin tutar ve soğuk havalarda vücut izolasyonu sağlar.

Hamile kadınların için bol su içmesi, bebekleri için hayati önem taşıyan anne sütünü oldukça arttırır. Bunun için hamile kadınlara bol bol su içmesi önerilir.

Su içmek vücutta sıcaklığın düzelmesinde de rol oynamaktadır. Ayrıca kan basıncını kontrol ederek elektrolitlerin taşınmasında ve dengelenmesinde yardımcı olur. Bu kadar çok yararı olduğu için bol su içmek önerilir. Ama içilen suyun kaliteli ve sağlıklı olması da çok önemli bir faktördür. Çeşme suyu ile arıtılmış suyun aynı olmadığı yapılan testlerde ortaya çıkmıştır. Yıllardır yapılan bu araştırmalar ile suyun kimyasal yapısını, fiziksel yapısını ve termodinamik özelliklerini, diğer moleküller ile olan bağlantılarını inceleyerek suya karışan ve vücudumuza zarar veren maddeleri bularak suyu daha sağlıklı hale getirmenin yolu bu şekilde bulundu. Bunun üzerine gitgide gelişen teknoloji ile su arıtma cihazları ortaya çıktı. Su arıtma cihazları sudaki o pis maddeleri ayırarak sizin daha temiz bir su içmenize yarıyor. Filtreler sayesinde temizlenen su size temiz bir su olarak geliyor. Gün içerinde en çok tükettiğimiz ürün olarak görürsek her evde su arıtma cihazı kullanmak oldukça yararlıdır. Bunun için en sağlıklı su arıtma cihazlarını üreten Royal Green sizin en iyi yardımcınızdır.

Farklı olarak suyun cilde faydaları da oldukça fazladır. Özellikle yüzünde sivilce ve leke sorunu yaşayanların bol su içmeleri ve bol su ile yüzlerini yıkamaları önerilir. Bu yüzden vücudun yanında cilde de yardımcı olan suyun temiz kullanılması önerilir. Şehirlerde yaşayan insanlar genelde çeşme sularından kullanmak isterler. Ama bu sular kötü koktuğu gibi ayrıca oldukça da zararlıdır. Bu yüzden her gün damacana su almanız yerine bir kerelik, kaliteli su arıtma cihazı almanızı öneririz. Yapacağınız su arıtma cihazı seçiminizi de Royal Green ürünlerinden yapmanız size büyük artılar katacaktır.

Ama bu su arıtma cihazı üreticisi Royal Green diğer markalardan tamamen farklıdır. Çünkü bu marka su arıtma cihazları arasında en iyisidir. Hem ürünün kalitesi ile hem de filtrelerin çok iyi çalışması sayesinde size çok güzel bir su sağlayacak tek üründür. Diğer su arıtma cihazlarına baktığımızda çoğu hem pahalı hem de kullanımı oldukça zordur. Ama Royal Green ürünlerini çok uygun fiyatlara bulabildiğiniz gibi, çok rahat bir şekilde de kullanabilirsiniz. Vücudunuza bu kadar yararı olan ve en oldukça fazla tükettiğimiz suyu, sizde sağlıklı bir şekilde içmek istiyorsanız Royal Green ürünleri tercih etmelisiniz. Royal gren ürünlerinin üretiminde oldukça sağlıklı malzemeler kullanıldığı için suyun içinde bekleme süresi suya herhangi bir zarar vermez. Filtreleme teknolojisi de diğer firmaların ürünlerinden daha kaliteli ve uzun ömürlü olduğu için tercihinizi bu royal gren ürünlerinden yana yapmanız size büyük yarar sağlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı