Genel

İyi Su arıtma Cihazı Özellikleri

Şebeke Suları Tehlike Saçıyor!

Şebeke suyu olarak da bilinen ve yaşam alanlarımızdaki çeşmelerden temin ettiğimi şehir suları sizlerin de tahmin edeceği üzere fazlasıyla sağlıksız ve büyük tehlike saçıyor. Bu suların denetimleri yapılıyor olsa da sağlığa zararlı olduğu gerçeği değişmiyor ve birçoklarımız da bu tehlikeden biraz olsun uzaklaşabilmek adına hazır suları tercih ediyoruz ancak yine de yeterli değil! Bugüne kadar kendi suyunuzu kendiniz hazırlamayı düşündünüz mü? Su arıtma cihazı tercihlerinizi en doğru şekilde yaptığınız takdirde sizler de hem kendinizin, hem de ailenizin sağlığını belli oranda koruma altına almış olursunuz. Uygun fiyatları ve işlevsel kullanımı sayesinde kısa sürede satış rekorları kırmayı başaran bu özel ürünler, farklı alternatifler ile birlikte karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Şehir sularının dezenfekte anlayışı her zaman klorlama şeklinde gerçekleşiyor ve ne yazık ki su içerisinde bulunan zararlı canlıları klorlama yöntemi ile ortadan kaldırmak da pek mümkün olmuyor. Hazır sulara güvenmek de söz konusu değil, bu yüzden kaliteli bir su arıtma cihazı ile birlikte sizler de işinizi biraz daha garantiye alabilir ve tercihlerinizi bu ürünlerden yana yapabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi bu ürünlerin satın alınmasında da belli başlı detaylar karşımıza çıkıyor ve dilerseniz bu detaylara hep birlikte kısa kısa göz atalım…

İyi Bir Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalı?

Royal Green Ters Ozmoz ile başlayalım…9 aşamalı ve uv dezenfekte filtreli su arıtma cihazı olarak an itibarıyla sınıfının en iyileri arasında yer alan bu ürün, sizlere de tavsiye edebileceğimiz kaliteli ürünlerden bir tanesidir. Mineral filtre desteği sayesinde suyun mineral bakımından daha zengin hale gelmesi adına bu ürünün büyük ölçüde katkı sağladığını da belirtmek gerekiyor. Dezenfekte işlemini kusursuz ve profesyonel bir şekilde halleden bu ürün ile birlikte sizler de daha sağlıklı içme suyuna sahip olabilir ve yaşam kalitenizi de belli oranda arttırabilirsiniz. Su arıtma cihazı tavsiyesinin yanı sıra genel hatları ile ne gibi detaylara dikkat etmemiz gerektiğine de göz atalım istiyoruz.

  • Yer çekimi ile çalışan ve bu mantık üzerine kurulan bir cihaz sizleri her şekilde memnun edecek ve beklentilerinizi de büyük ölçüde karşılayacaktır.
  • Ters Osmos detayına dikkat çekmek istiyoruz. Bu detayı barındıran su arıtma cihazlarını kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
  • Elektrik ya da su basıncı mantığı ile çalışma prensibine sahip olan su arıtma cihazı da yine listelerimizde hiçbir şekilde yer vermeyeceğimiz modeller arasında yer alıyor.
  • Ters osmos mantığı ile çalışan modellerin en büyük eksilerinden bir tanesine göz atalım. Bu modellerde arıtılan suyun büyük bir kısmı dışarıya atılıyor ve aslında su israfının en fazla yapıldığı modellerden bir tanesi demek de daha doğru olacaktır. Atık su olarak dışarıya atılan suyun sizlere kaybı da çok fazla!
  • Pompalı su cihazlarının kullanımı çok daha kolay olacaktır ve daha işlevsel bir kullanım için sizler de bu modellere yer verebilirsiniz.
  • Mineralli bir cihaz için 6 aşamalı su arıtma cihazı en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır.

    Su arıtma cihazı seçimlerinizi yaparken mineral destekli cihazları listelerinizin en üst sırasında tutmanızı tavsiye ediyoruz. Şebeke suları mineral bakımında zengin değil ve hatta eksik olduğunu bile söyleyebiliriz. Sizlere tavsiye ettiğimiz cihaz bu sorunu da en kısa sürede ortadan kaldırıyor ve suya zengin mineral katkısı ile birlikte daha sağlıklı bir su hazırlıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı