Genel

Su arıtma Cihazlarının Temizleme Mantığı

Sahip olduğu bölme ve filtreler ile birlikte suyu en iyi şekilde arıtarak daha sağlıklı içme suları elde etmemize yardımcı olan su arıtma cihazları, temel prensibe bağlı olarak kendilerine has bir çalışma sistemine sahiptir. su arıtma cihazları çalışma mantığı da çok fazla merak ediliyor ve dilerseniz bu ürünlerin nasıl ve ne şekilde hizmet verdiklerine hep birlikte göz atalım… Cihaz içerisinde yer alan ve yaklaşık olarak 5 mikron çapındaki filtre, sedement filtre olarak bilinir ve mekanizmanın en önemli parçalarından bir tanesidir. Kum, çamur ya da toz tanecikleri gibi en küçük detayları bile gözden kaçırmayan bu filtre, muazzam bir şekilde çalışmasını sürdürüyor ve aslında en önemli görevi gören parçalardan bir tanesidir. Daha sonra suyumuz ikinci filtre olan granül aktif karbon filtreye ulaşıyor. Bu filtre de yine mekanizmanın en önemli adreslerinden bir tanesi ve görevini duyduğunuzda zaten sizler de bu önemin ne kadar özel olduğunu anlayacaksınız.

Şehir sularının içinde klor oranı çok fazla ve aslında vücudumuza zarar veren en önemli maddelerden bir tanesi de klordur. Bu filtreye ulaşan suyun klorlu çıkması gibi bir durum söz konusu değil çünkü filtrenin özelliği su içerisinde ki kloru en kısa sürede ve en iyi şekilde arıtıyor ve temizliyor olmasıdır. Üçüncü filtremiz ise aktif karbon filtre olarak karşımıza çıkıyor. Su arıtma cihazları çalışma mantığı sürecinde yine büyük önem arz eden ve içtiğimiz suyun kokusu ve tadını veren özel bir filtredir. Karbon taneciklerinden değil, bloklardan oluşan bu filtre ile birlikte suyumuz gerçek kıvamına ulaşıyor ve daha lezzetli bir hal alıyor. Bu sistem oldukça basit bir sistem ancak her su arıtma cihazında aynı mantık işlemiyor çünkü 6 kademeli ve hatta 9 kademeli ürünler de mevcut ancak özetle çalışma sistemi bu şekil de ilerliyor ve suyumuz filtrelerden geçerek bize ulaşıyor.

 Su arıtma forum üzerinden alınan çalışma mantığı genel hatları ile benzer bir şekilde karşımıza çıkıyor ancak filtre sayısının artması ile birlikte ortaya çıkan su çok daha kaliteli ve çok daha sağlıklı bir hal alıyor. Çalışma prensibi aslında çok da basit değil ancak genel bir mantık üzerine kurulu ve henüz bu prensibin geliştirilemediğini de görüyoruz. Üzerine biraz daha katarak ilerleyen ürünler, az önce de bahsettiğimiz gibi çok sayıda filtreye sahip olan ürünlerdir. Su arıtma yöntemleri üzerinden yola çıkarak sizlere bilgi vermeye devam ediyoruz ve bir de bu ürünler hakkında çıkan söylentilere göz atmak gerekiyor. Suya farklı bir tat verdikleri ve özellikle daha acımsı bir tat kattıkları söyleniyor ancak zaten içmeniz ve tüketmeniz gereken su bu şekilde olmalıdır. Acı diyemeyiz ancak daha tatsız ve daha sası olarak tabir edilen su her zaman daha saf ve kaliteli bir su olarak karşımıza çıkıyor. Su arıtma yöntemleri geliştirildiği takdirde ortaya çok daha harika ve çok daha özel ürünler çıkacaktır ve bu ürünler sayesinde sizler de daha sağlıklı sulara sahip olabilirsiniz. Şebeke sularının ne kadar zararlı ve ne kadar zayıf olduğunu hepimiz biliyoruz ve son dönem de şebeke sularından meydana gelen zehirlenmeler de çok fazla can yakar oldu. Bu tür durumlarla karşılaşmak istemiyor ve sizler de daha sağlıklı sular tüketmek istiyorsanız eğer bu cihazları tercih edebilir ve uygun rakamlar ile birlikte siparişlerinizi de online olarak daha kısa sürede verebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı