Genel

Arıtma Cihazlarındaki Filtrelerin Yapısı

5 mikron Sediment Tortu Filtrasyonu

Kir, tortu, kum arıtımı gibi çalışmalar ilk olarak bu filtrede yapılıyor ve mekanizmanın ilk aşaması olarak karşımıza çıkıyor. Su içerisinde yer alan çözünmemiş partiküllerin ayrımı da yine bu filtrede gerçekleştiriliyor.

Aktif Granül Karbon Filtre – GAC Filtre

Suyun kokusuna etki eden bazı maddeler vardır ve bu aşamada ise bu kötü koku ya da görsel kirlilik en kısa sürede ortadan kalkıyor.

1 mikron Sediment Tortu Filtrasyonu veya Karbon Blok Filtre

Su içerisinde çok sayıda kimyasal madde yer alıyor ve özellikle şebeke sularında bu etki çok daha net bir şekilde görülebiliyor. Bu aşamada suyumuz kimyasallardan en iyi şekilde temizleniyor ve daha sade bir hal alıyor.

Membran Filtre

Bakteri ve virüslerin dışarı atılmasında görev alan filtrelerdir ve bazı cihazlarda blok yapısına sahip olduğu için etkisi çok daha güçlüdür. Cihazların en önemli bölümüdür ve su burada çok daha uzun süre kalmaktadır.

Son Post Karbon Filtre

Arıtma cihazı filtresi bölümlerinden bir tanesi olan karbon filtre, daha basit bir yapıya sahiptir. Bu filtrenin görevi ise suya tadını vermek olacaktır. Ham su her zaman kötü kokar ancak bu bölgeye ulaştığında gerekli işlemler yapılarak suya gerçek tadı verilir.

Mineral Filtre

Mineraller insan gelişimi için büyük önem taşıyor arıtma cihazı filtresi de daha zengin mineral desteği ile birlikte sularınızı daha etkili hale getiriyor.

Alkali Filtre

Her cihazda yer alan arıtma cihazı filtresi değildir ve ekstra olarak tercih etmek isterseniz bu filtrenin özelliklerine de hep birlikte göz atalım… Ph değerini güçlü tutan ve yükselten bölümdür, bu yüzden tercih edilmesi her zaman daha doğru olacaktır.

Bahsedebileceğimiz çok sayıda filtre mevcut ancak Royal Green markasının cihazlarında yer alan ortak filtrelere göz atmak istedik ve az önce de belirttiğimiz gibi daha fazla aşamaya sahiptir. Ayrıca cihazlar ile birlikte filtre sayısı arttırılabiliyor ve daha da önemlisi cihazınıza ekleme de yapabiliyorsunuz, yani ayrıca sipariş vermek gibi bir durum da söz konusu hale geliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı