Genel

Damacana Sulardaki Gizli Tehlike

Sağlıklı su kisvesi altında satışa sunulan ve çok sayıda insanın da yaşam alanlarına dahil etiği şişe ve damacana sular ne yazık ki gizli bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Özellikle damacanalar bu konuda daha fazla risk taşıyor ve pompa kirliliği gibi bir kirlilik söz konusu hale geliyor. Dışarıdan gelen toz ve kirin pompa ile birlikte damacanaya ve suya dahil olması ile birlikte sular da sağlık açısından çok da verimli olmuyor. Bakteriyel kirlik ile birlikte tükettiğiniz sular sizlere zarar verebilir, bu yüzden temkinli olmakta fayda var. Damacana tehlikesi bununla da kalmıyor ve Fosgen tehlikesi de göz önünde bulundurulması gereken detaylardan bir tanesidir.

Fosgen Tehlikesi:

Damacanaların ham madde kaynaklı bir kirlilik barındırdığını biliyor muydunuz? Damacana tehlikesi maddesel anlamda da sizlere zarar verebiliyor. Fosgen adlı kimyasalın, suya büyük ölçüde zarar verdiği aşikar ve damacanaların yapısında bu madde yer aldığı için sağlıklı su olarak önünüze koyulan bu suların aslında hiç de masum olmadığını görebiliyoruz.

Sağlıksız Koşullar:

Üretici firmaların ne yazık ki bilinçsiz bir şekilde hareket etmesi de damacana tehlikesi ile ilgili detayları bir kez daha gözler önüne seriyor. Şişelemede gerçekleşen sağlıksız işlemler ile birlikte aslında evlerimize giren damacanaların hiç de sağlıklı olmadığını fark ediyoruz. Bu tehlikeden kurtulmak ya da en azından uzak kalmak adına kendi sularımızı hazırlayabiliriz ve bu da yapılabilecek en doğru önerilerden bir tanesi olacaktır.

Sağlıklı Suya Ulaşmak Mucize Değil!

Piyasada yer alan su arıtma cihazları, sağlıklı su hazırlamanız adına sizlere yardımcı olacak en ideal ürün gruplarından bir tanesidir. Royal Green imzası taşıyan özel su arıtma cihazları ile birlikte sizler de sağlıklı sular hazırlayabilir ve en azından ne içtiğinizi bilirsiniz. Marka, bu konuda hassas davranıyor ve ürünlerini incelerseniz eğer ne kadar kaliteli ürünlere sahip olduklarını da görebilirsiniz. Ph değeri yüksek ve daha lezzetli sular hazırlamak artık kolay ve yaşam alanlarınızda bunu kendinizin yapabiliyor olması da en önemli artılardan bir tanesidir diye düşünüyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı