Genel

Su İçinde Bulunması Gereken Doğal Mineraller

Kalsiyum:

Doğal mineralli suyun faydaları ile ilgili birtakım bilgiler vermek istiyoruz ve bununla birlikte su içerisinde yer alan doğal minerallere de detaylı bir şekilde göz atmanın çok daha sağlıklı olacağını düşündük. İlk mineralimiz kalsiyum. Kasların kasılmasında önemli bir role sahip olan kalsiyum, su içerisinde büyük miktarda bulunur. Kemiklerin daha diri ve daha güçlü kalması için bu mineralin de düzenli tüketilmesi şarttır. Özellikle doğal kaynak sularında yüksek oranda bulunur ancak şebeke sularına karışan zehirli atıklar ve çevresel atıklar ile birlikte bu miktar azalıyor, işte bu yüzden daha temiz ve daha sağlıklı su tüketmeye de ekstra dikkat etmemizde fayda var diye düşünüyoruz.

Magnezyum:

Sindirim, emilim ve vücudun ihtiyacı olan enerjiyi üretme konusunda Magnezyum’a fazlasıyla ihtiyacımız var. Bu mineral de yine sağlıklı bir su içerisinde yüksek miktarda bulunuyor ve düzenli su tüketimi ile birlikte vücudumuzun ihtiyacı kadar olanını da en iyi şekilde alabiliyoruz. Doğal mineralli suyun faydaları arasında vücut dengesinin sağlanmasını da gösterebiliriz ve tüketeceğiniz magnezyum ile birlikte bu denge çok daha muazzam bir şekilde kuruluyor.

Sodyum:

Vücuttaki elektrik ve su dengesinin sağlanması adına bu mineralin tüketilmesi büyük önem taşıyor. Doğal mineralli suyun faydaları arasında bunu da söyleyebiliriz. Bu aşamada sodyumun aşırı miktarda tüketilmemesi gerektiğini de vurgulamak gerekiyor çünkü ödem gibi hastalıklara neden olabiliyor. Gün içerisinde tüketeceğimiz belli miktarda su oranı zaten vücut tarafından belirleniyor ve bunun dışına çıkmıyoruz. Günlük 2 ila 3 gram arası sodyum ihtiyacımızı da sulardan temin edebiliyoruz ancak şebeke sularında bu miktar çok daha az ve diğer mineraller için de aynı durum geçerlidir.

Sağlıklı ve daha temiz su tüketmek adına sizler de su arıtma cihazlarına başvurabilir ve Royal Green markasını tercih edebilirsiniz. Sizleri tatmin edecek ve kullanımı çok daha kolay olan özel ürünler üretmeye devam ediyorlar. Fiyatlarına göz atarsanız eğer piyasadaki diğer markalara göre daha uygun olduğunu ve bütçelerinizi de çok fazla sarsmayacağını sizler de kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı