Genel

Çay Demlemenin Püf Noktaları Ve Kullanılması Gereken Su

Çay, Türk insanının kültür olarak benimsediği en önemli içeceklerden bir tanesidir ve iyi bir çay demlemek için de gerçekten bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Çay demleme püf noktaları listesi ile birlikte bu konuda sizlere de detaylı bilgi verelim istiyoruz.

Çay Nasıl Demlenir?

  • Kullandığınız demlik bile iyi bir çay bakımından büyük önem taşıyor ve mutlaka porselen ya da cam olması gerekiyor. Ne yazık ki metal demlik sizlere lezzetli bir çay sunmayacaktır. Demliğin deterjanla yıkanmaması da dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan bir tanesidir.
  • Çayınızı nemli ortamlardan uzak tutmanız gerekiyor ve yapabiliyorsanız kavanozda saklamanız da sizler için daha iyi olacaktır.
  • Çayınızı bekletilmiş suda demlemeyin çünkü bu çayın lezzetini belli oranda düşürecektir.
  • 100 ml su için 2 gr gibi bir miktar karşınıza çıkıyor ve ideal demleme için en uygun miktarlardır.
  • Çay demleme püf noktaları her Türk insanının ilgisini çekecektir diye düşünüyoruz çünkü gerçekten her evde bir demlik kaynıyor ve özellikle kahvaltılarımızın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda.
  • Yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de kaynayıp soğumuş suyu tekrar kullanmak oluyor ve bu da lezzetsiz bir çay içmenize neden oluyor.
  • Demliğinizi önceden ısıtmanız da daha iyi olacaktır.
  • Aslında bu detayların büyük bir kısmını bilmiyorsunuz ve çok da özen göstermeden çay demleme eylemini gerçekleştiriyorsunuz ancak gerçek bir çay tiryakisi iseniz ve çay içmeyi çok seviyorsanız bu detaylar sizlere çok daha muazzam bir içecek sunacaktır.

Demleme İçin Kullanılması Gereken Su:

Su arıtma cihazları ile temiz ve lezzetli hale getirdiğiniz sular ile birlikte demleyeceğiniz çay her zaman için daha lezzetli olacaktır. Royal gren markası, su arıtma cihazları ile birlikte bu konuda sizlere yardımcı oluyor ve profesyonel cihazlar ile birlikte sizler de kendi suyunuzu elde edebiliyorsunuz ve bu sayede demleyeceğiniz çaylar da çok daha lezzetli hale geliyor. Çay için tercih edeceğiniz su gerçekten önemli ve bu konuyu da dikkate almak gerek diye düşünüyoruz. Çay demleme püf noktaları listemizde bu detaya da yer vermek gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı