Genel

Dünyadaki Su Rezervleri Ne Durumda

Uzmanlar uyarmaya devam ediyor! 2030’lu yıllara gelindiğinde su rezervleri tamamen tükenecek ve belki de insanlar bir yudum su bulabilmek için mücadele içerisine girecekler. Yaşam alanlarımızı ne yazık ki bilinçli bir şekilde kullanmıyor ve israf konusunda da inanılmaz hızlı hareket ediyoruz. 7 milyar kişinin susuz kalması demek dünyanın sonu anlamına geliyor ve ne yazık ki anlık gidişat da bunu gösteriyor. 1.1 milyar kişinin an itibarıyla sağlıklı suya ulaşamadığı belirtiliyor ve özellikle Afrika gibi ülkelerde bu durum açlıkla birleşince ortaya çok daha kötü ve can yakıcı sonuçlar çıkıyor. Su fakiri ülkeler arasında yer almak sizleri de korkutmuyor mu? Ne yazık ki ülkemizde bu tehditle karşı karşıya gelecek olan ülkeler arasında yer alıyor ve bu can sıkıcı durum için bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

TÜRKİYE SU FAKİRİ OLACAK”

1600 metreküp gibi bir rakamdan bahsediliyor ve ülke nüfusuna oranladığımız takdirde bu rakam kişi başına düşen su miktarını gösteriyor ancak 203’lu yıllara geldiğimizde ne yazık ki bu miktara sahip olamayacağız. Yaşam alanlarımızı bilinçsiz kullanıyor olmamız ve çevreye inanılmaz derecede zarar veriyor olmamız bunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Yapılan israf ve gereksiz kullanım ile birlikte rezervler her geçen gün tükeniyor ve ilerleyen yıllarda su için mücadele vereceğimiz gerçeği de kısmen ortaya çıkıyor. Su fakiri ülkeler listesinde ne yazık ki yerimizi almaya hazırlanıyor ve bunun için insanların da bir şekilde çaba harcaması gerekiyor.

Verimli Kullanım ve Temiz Su:

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi verimli kullanım büyük önem arz ediyor ve sağlıklı suya ulaşmak adına insanlar büyük çaba harcıyor. Royal Green markası ile birlikte sizler de çözümü su arıtma cihazlarında bulabilir ve kendi sağlıklı suyunuzu elde edebilirsiniz. Su arıtma cihazlarının kullanımı oldukça basit ve sizler e yaşam alanlarınızda bu ürünleri kullanarak istediğiniz an daha sağlıklı sular elde edebiliyorsunuz. Sizlere sunulan bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekiyor ve çok uygun fiyatlar ile satışta olan ürünleri incelemenizi öneriyoruz. Su fakiri ülkeler arasında yer almamak adına da dikkatli olmanız gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı