Genel

İnsan Kaç Gün Susuzluğa Dayanabilir

İnsan bedeninin en çok ihtiyacı olan su, her geçen gün biraz daha azalıyor ve doğal kaynakların tüketiminde de yine insanlar olarak büyük pay sahibi olduğumuzu belirtmek gerekiyor. Bilinçsiz tüketim ve çevreye verdiğimiz zararlar da en önemli nedenlerden bir tanesi diyebiliriz. İnsan, gün içerisinde belli bir miktar su tüketmek zorundadır. Sağlıklı ve daha diri bir vücut yapısı için buna ihtiyacımız var ve bu ihtiyaç karşılanmadığı takdirde daha dirençsiz ve daha zayıf bir vücut yapısı karşımıza çıkacaktır. Hava ve su bu aşamada insan için en önemli iki öge olarak karşımıza çıkıyor ve tahmin edersiniz ki nefes almadan uzun süre hayatta kalmak da imkânsız. Peki, kaç gün susuz kalınır?

Kaç Gün Susuz Kalınır?

Bu sorunun cevabı net bir şekilde verilemez çünkü her insanın vücut yapısı ve metabolizması aynı değil ancak yapılan araştırmalar ile birlikte bu soruya genel hatları ile ortalama bir yanıt vermek de mümkün. Bir insan gün içerisinde yaklaşık olarak 2.5 litre su tüketmesi gerekiyor. Bazılarımız bunun üzerine çıkarken bazılarımız da bu limitin altında yer alıyor. Sağlıklı bir metabolizma için bu limitin üzerinde olmanızda fayda var. 1.5 kg besin de yine gün içerisinde almamız gereken değerler arasında gösteriliyor ve bir insan 60 gün boyunca açlığa dayanabiliyor. Kaç gün susuz kalınır sorusuna da yeri gelmişken cevap verelim ve yaklaşık olarak 6 gün gibi bir süre susuzluğa katlanabiliyorsunuz.

Sağlıklı Ve Temiz Su Tüketin

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu rakamlar kesinlikle net rakamlar değildir ve kaç gün susuz kalınır sorusunun yanıtını da ortalama rakamlar olarak vermeyi daha uygun bulduk. Bazılarında bu rakam daha düşük, bazılarında ise daha yüksek olabilir. Su tüketimi önem arz ediyor ancak sağlıklı su tüketimi çok daha önemli ve bu yüzden su arıtma cihazları ile birlikte sağlıklı su hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Royal Green markasına ait ürünleri sizler de listelerinize alabilir ve üst düzey su arıtma cihazları ile birlikte kendi sağlıklı sularınızı kolay bir şekilde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı