Genel

İnsan Vücudu Suda Neden Buruşur

Vücudumuzun kıl bulunmayan bölgelerinden bir tanesi de parmak uçlarımızdır. Bu bölge insanın en çok kullandığı yerlerden bir tanesi olduğu için kıl oluşumu da söz konusu değildir. Kıl ve tüyün olmadığı bölgelerde keratin tabaka da yer almaz ve yalnızda kalın bir deri tabakasına sahip olurlar. Kalın derinin en büyük özelliği vücuda girmek isteyen suya yer vermiyor olmasıdır. Suda deri neden buruşur sorusunun cevabını da aslında bu yanıt ile açıklamak mümkün. Kalın deri, vücuda giren suya izin vermediği için ilgili bölgeler de su içerisinde buruşmaya başlar. Kalın derinin olduğu ilgili bölgelerde bu tür bir değişim söz konusudur. Ellerimizde keratin tabaka mevcuttur ancak yine ellerimiz en çok temizlenen ve kullanılan bölgelerden bir tanesi olduğu için keratin tabaka zamanla erir ve hatta yok olur. Buruşmanın en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur.

Osmos Prensibi:

Suda deri neden buruşur sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan bir tanesi de osmos prensibidir. Daha yoğun bir maddenin katı bir madde içerisine yerleşmesi ile birlikte buruşma meydana geliyor. Basit bir mantıkla açıklayacak olursak eğer deri içerisine giren su bir süre sonra ilgili bölgede şişme ve gerilmeye neden oluyor ve vücudumuzda meydana gelen buruşmaların en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. İlginç bir görüntü ancak tedirgin olacağınız ya da şüphe edeceğiniz bir durum değildir çünkü her insan bu durum ile karşı karşıya gelir.

Su Herkes İçin Önemli!

Su, doğadaki tüm canlılar için büyük önem taşıyor ve vücudumuzun da suya her daim ihtiyacı vardır. Suda deri neden buruşur detayını geride bıraktıktan sonra dilerseniz insan vücudunun bu gıdaya ne denli ihtiyaç duyduğuna da hep birlikte göz atalım. Yaşantılarınızı devam ettirebilmeniz için su tüketmeniz gerekiyor ve temel gıdalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Royal Green markasına ait olan su arıtma cihazları ile birlikte doğadaki su çok daha sağlıklı hale geliyor ve vücudumuzun ihtiyacı olan su çok daha etkileyici bir şekilde bizlere sunuluyor. Sizler de bu markayı inceleme altına alabilirsiniz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı