Genel

Su Tasarrufu Yapmanın 10 Yolu

* Sıcak su tesisatındaki termostat ayarı bu aşamada büyük önem taşıyor. Termostat ayarının çok yüksek olması durumunda soğu su devreye giriyor ve ılık hale getirmek adına daha fazla enerji harcıyor ve bu da israfa neden oluyor.

* Sıcak su boruları da suyu daha verimli kullanmak adına büyük önem taşıyor. Eğer maddi anlamda yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız sıcak su borularınızı yalıtkan ve güçlü bir malzeme ile kaplayabilirsiniz. Aslında bu çok masraflı olmayacaktır ve sizlere getirisi de çok fazla olacaktır.  Boruların ısınma süresini bu sayede azaltabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

* Su tasarruf cihazı da tercih edilebilecek ürünlerden bir tanesidir ve yazımızın sonunda bu ürünler ile ilgili detaylı bilgiler de sunmaya çalışacağız.

* Bulaşık makinesi kullanıyorsanız ve elde yıkamaya nazaran daha tasarruflu olduğunu düşünüyorsanız makinelerinizin dolmasını bekleyin ve tam dolduktan sonra çalıştırın.

* Sebze ve meyvelerinizi gün içerisinde sık sık yıkıyorsunuz ve bu da önemli israflardan bir tanesi ancak bir kap suda hepsini yıkarsanız tasarruf sağlamış olursunuz.

* Bulaşık yıkarken suyu açık bırakmamaya dikkat edin.

* Makarna ya da haşlamak için kullandığınız suları dökmek yerine farklı bir yemek için kullanabilirsiniz.

* Çiçeklerinizi sulamak için çöpe atmayı tercih ettiğiniz buzları kullanabilirsiniz.

* Çamaşır makinelerinizi yine bulaşık makinelerinde olduğu gibi tam dolduğunda çalıştırınız.

Su tasarruf cihazı tercihlerinizi yapmadan önce detaylı bir araştırma yaparak kullanıcı yorumlarına göz atmayı da ihmal etmeyiniz.

Su Tasarruf Cihazları:

Su tasarruf cihazı üretimi yapan ve satış işlemini de gerçekleştiren çok sayıda marka var ve bu markalardan bir tanesi sizlerin de güvenebileceği ve tercih edebileceği Royal Green’dir. Sınıfının en iyi ürünleri ile birlikte kısa sürede iyi bir satış grafiği yakalayan bu marka, üretim konusunda da oldukça iyi görünüyor. Su tasarrufu için sizler de teknolojik anlamda yardım almak isterseniz eğer hiç vakit kaybetmeden bu markanın ürünlerine yönelebilir ve araştırmalarınızı yaptıktan sonra siparişlerinizi de verebilirsiniz, üstelik bu işlemi online olarak da yapabiliyor ve zamandan da tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı