Genel

Su Tesisatında Kullanılan Borular Sağlıklı Mı?

Su tesisatında kullanılan boruların özenle seçilmesi gerekiyor ve zaten üretici firmalar da bu konuda daha dikkatli davranıyor ancak kullanıcılar ne yazık ki bu konu hakkında çok da bilgi sahibi değil! Korozyona dayanıklı ve temiz suyu hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyecek olan boruların kullanılması gerekiyor, bu sayede daha sağlıklı su tüketmek de mümkün hale geliyor. Genellikle galvanizli borular kullanıyor ve kullanım ömrü 10 ila 50 yıl arası değişiklik gösterdiği için uzun ömürlü olmaları da bu boruları daha popüler hale getiriyor ancak günümüzde plastik borular da bir adım öne çıkmış durumda ve basınca daha dayanıklı oldukları için iç tesisatta tercih edilmeleri de gayet normal bir durumdur. Su tesisatı malzemeleri, sağlıklı su tüketmek adına büyük önem taşıyor ve bu konuda en önemli detay da borulardır.

Su Tesisat Boruları:

Tesisat çalışmalarında bu işi elbette deneyim sahibi insanlar yapacaktır ancak bilginiz olması açısından bizler de detayları sizinle buluşturalım istiyoruz. Sayaç yönünde su boşaltımını daha kolay hale getirmek adına yatay borulara %1 gibi bir oranla eğim vermek gerekiyor ve bu da boşaltım işlemini daha kolay hale getiren detaylardan bir tanesidir. Bina dışına ya da toprak altına döşenecek borularda ise daha önemli bir detay var ve donmalara karşı önlem almak adına 100 cm derinlikte gömülme işlemi gerçekleştirilmeli ve bununla birlikte izolasyon çalışması da yapılmalıdır. Su tesisatı malzemeleri konusunda ne kadar dikkatli de olsanız bir şekilde şebeke suları yüzünden sizler de sağlıksız su tüketmek zorunda kalıyorsunuz ancak bunun da bir çözümü var.

Temiz Su!

Su tesisatı malzemeleri bir kenara, şimdi dilerseniz Royal Green markasının su arıtma cihazlarına göz atalım istiyoruz çünkü sağlıklı suya bu cihazlar ile birlikte daha kolay şekilde ulaşabiliyorsunuz. Su arıtma cihazlarının çalışma prensibi hemen hemen aynı ve bu sayede kısa sürede kendi suyunuzu daha sağlıklı bir şekilde üretmenize de fırsat sunuyor. Sizler de kaliteli bir markanın kaliteli ürünlerini yaşam alanlarınıza dahil ederek bu konuda daha güçlü bir yardım alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı