Genel

Bebeklerin İçme Suyu Nasıl Olmalı?

Su, insan yaşamındaki en önemli gıdalardan bir tanesidir ancak bu çocuk yaştakiler için daha büyük önem taşıyor ve dilerseniz bebeklerin içme suyu nasıl olmalı? Sorusunun yanıtına hep birlikte göz atalım. Alkali su tüketmeye özen gösterin ve hem kendiniz, hem de bebekleriniz için bu tüketim daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Ph’ı alkali olmayan sulardan uzak durmanız gerekiyor ve ph değeri 7’den düşükse asidik, yüksekse bazik olduğu detayını da bir kez daha belirtmek istiyoruz. 7.5 ve 9 arası değerler her zaman tercih edilen değerlerdir ve tüketmeniz gereken ideal su da bu ph değerine sahip oluyor. Bebeklerinizin kemik gelişimi ve zihinsel gelişimi için anne sütünden olduğu gibi su konusunda da dikkatli davranmak gerekiyor. Alkali sularda mineral yoğunluğu her zaman daha fazladır ve vücuda girişi de çok daha kolay olur.

Suyun Sertliği:

Bebeklerin içme suyu nasıl olmalı? Gibi bir soru çok fazla soruluyor ve bu konuda suyun sertliği de bir adım öne çıkıyor. Orta sertlikte su her zaman için ideal su olarak belirlenir ve bebekleriniz için de tercih edebileceğiniz sertlik oranları 10 ila 30 arasında olmalıdır. Ne yazık ki piyasada satılan şişe ya da damacana sular bu oranı sizlere doğru şekilde vermiyor ve hatta zararlı oldukları bile önemli bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Kendi suyunuzu kendiniz hazırlamalısınız ve hamile bayanlar ile birlikte bebekleriniz için de bu tür bir tercih çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır.

Kendi İçme Suyunuzu Kendiniz Hazırlayın:

Bebeklerin içme suyu nasıl olmalı? Sorusunun yanıtını vermeye çalıştık ve son olarak da kendi suyunuzu nasıl hazırlayabileceğinizi sizlere anlatmak istiyoruz. Royal Green markasının sizler için özel olarak ürettiği su arıtma cihazlarını kullanabilirsiniz ve bu cihazlar ile birlikte dilediğiniz an daha sağlıklı sular da karşınıza çıkıyor. En azından ne olduğunu bildiğiniz ve gönül rahatlığı ile tüketebileceğiniz sular hazırlamak sanıyoruz ki çok daha doğru olacaktır ve bu marka da en kaliteli ürünleri ile bunu mümkün hale getirmeye devam ediyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı