Genel

Sağlığımız Açısından Suyun Faydaları

Vücudumuzun %60’lık kısmını oluşturan su, insan vücudu için en önemli gıdalardan bir tanesidir. Metabolizmayı düzenleyen ve daha sağlıklı bir vücut yapısı oluşumu için gerekli olan suyun faydaları saymakla bitmiyor. Dilerseniz suyun faydaları için güzel bir liste oluşturalım…

Cilde Faydaları:

Suyun cildimize en büyük katkılarından bir tanesi de selülit oluşumunu engelliyor olmasıdır. Hanımların çok daha fazla dikkatini çekecek olan bu detay, daha sağlıklı bir bedensel yapı için büyük önem taşıyor. Gün içerisinde yeterli miktarda su tüketerek sizler de selülit oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

Emzikli Kadına Faydaları

Bu dönemde meyve suyu ya da gazlı içecekleri tercih etmek yerine sizler de süt oranınızı ve verimini arttırmak adına su tüketebilirsiniz. Bu sayede sütten kesilme gibi bir durum ile de karşı karşıya gelmezsiniz.

Hamile Kadına Faydaları

Amnion miktarının azalması bebeklerinizi de olumsuz etkileyecektir, bu yüzden düzenli su tüketimi ile birlikte sizler de bu miktarın dengede kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak Havada Faydaları

Sıcak havalarda vücut sıcaklığı artar ve bir süre sonra yorgun bir beden karşınıza çıkar. Metabolizmayı düzenlemek ve vücudun sıvı dengesi ile birlikte sıcaklığını da dengede tutmak adına su tüketmeniz gerekiyor. Suyun faydaları bununla da bitmiyor ve özellikle sporcular bu konuda biraz daha temkinli davranıyor.

Sporculara Faydaları

Sporcu bedeni, sıradan bir insan bedenine göre daha fazla enerji harcıyor, bu yüzden sporcuların su tüketimi sıradan insanlara göre daha farklı ve daha fazladır. Özellikle müsabaka ya da eğitim öncesinde 1.5 bardak su içmek gerekiyor ve bu miktar anlık düzenlemeyi de en iyi şekilde yaparak daha diri bir vücut hazırlıyor.

Sağlıklı Su Tüketin

Suyun faydaları saymakla bitmiyor ve bizler de daha sağlıklı su tüketimi için sizlere birtakım tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Royal Green markasına ait olan su arıtma cihazlarını incelemenizi öneriyoruz. Yaşam alanlarınızda daha sağlıklı su üretebilmek adına bu ürünler sizlere yardımcı olacaktır. Uygun fiyatları ile maddi anlamda da sizleri yormayacak olan bu ürünler ile birlikte sularınız her an hazır. Royal Green ürünleri Avrupa standartlarına en uygun ürünlerdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı