Genel

Sudaki Asitlik Ve Baziklik Dengesi Nedir?

Dünyada bol miktarda bulunduğunu söylemek günümüzde pek mümkün değil ve her geçen gün kaynakların biraz daha azaldığını artık çok iyi biliyoruz. Doğada; karı, sıvı ve gaz halde bulunabilen su, yalnızca insanlar için değil doğada yaşayan her canlı için en önemli gıdalardan bir tanesidir ve yeterli miktarda tüketilmediği takdirde olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bilim insanlarına göre insanoğlunun yaşamı suda başlamış ve gelişimi de bu şekilde devam etmiştir ancak bu basit bir teori ve henüz ispatlanma gibi bir durum söz konusu değildir. Canlılar, yaşantılarını devam ettirebilmek adına su tüketmelidir, peki su neden bu kadar önemli? Suyun asidik olması ph değerinin yüksek olduğunu da gözler önüne seriyor ve bununla birlikte su içerisinde çok sayıda mineral de yer aldığı için vücut dengesini sağlamak adına tüketilebilecek en doğal gıda olarak karşımıza çıkıyor.

Suyun Asidik Olması:

Suyun asidik olması şebeke suları için ne yazık ki geçerli değil. Asidik miktarı ph dengesini de ortaya koyuyor ve yüksek ph değerine sahip olan suların asidik olduğunu belirtmek gerekiyor. Şebeke sularına göz atıldığında bu değeri her geçen gün biraz daha kaybettiklerini ve bir süre sonra sağlıksız bir şekilde karşımıza çıktıklarını da görebiliyoruz. Asidik ve bazik değerin en iyi şekilde sağlanması adına temiz ve saf su tüketmek gerekiyor, peki bu sulara nasıl ya da ne şekilde ulaşabiliyoruz?

Su arıtma Cihazları

Suyun asidik olması ph değerine de katkıda bulunuyor ve su arıtma cihazları da bu anlamda sularınızı daha sağlıklı ve daha kusursuz kılıyor. Royal Green bu konuda fazlasıyla başarılı ve zaten ürün incelemelerini yaparsanız bunu daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Asidik ve bazik dengenin sağlanabilmesi için arıtma cihazlarının kullanılması şart! Filtrelerden geçen su ph değerinin de yükseltilmesi ile birlikte çok daha sağlıklı ve çok daha kusursuz bir hal alıyor. Yukarıda bahsi geçen marka bu anlamda sizlere en iyi şekilde fayda sağlayacak ve var olan beklentilerinize de üst düzey ölçüde yanıt verecektir. Bu nedenle Royal Green ürünlerini tercih etmelisiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı