Genel

Su Arıtma Sistemi Çalışma Şekli

Su arıtma cihazı çalışma prensibi temel olarak birçok üründe aynıdır ancak filtre sayısı her üründe farklı olduğu için geçişlerde ufak bir farklılık yaşanmaktadır. Genel hatları ile nasıl bir çalışma prensibine sahip odluklarına hep birlikte göz atalım…

1. Aşama:

Çamur ve asbest gibi tortuların arındırıldığı bölümlerden bir tanesidir. Su ilk olarak bu filtrede değer kazanıyor ve işlem gördükten kısa bir süre sonra ikinci aşamaya geçiş yapılıyor.

 2. Aşama:

Karbon filtre ve blok yapı ile birlikte kimyasallardan sıyrıldığı alan olarak tanımlanabilir. Bu bölümde biraz daha uzun tutuluyor ve süreç tamamlandıktan sonra üçüncü aşamaya geçiliyor.

3. Aşama:

Su bu aşamada son kez süzülüyor ve su arıtma cihazı içinde yer alan membran filtreye gönderilmek adına hazır hale getiriliyor. 

 4. Aşama:

Bu bölüm membran filtrenin yer aldığı bölümdür ve su arıtma cihazı ürünlerindeki en önemli bölümlerden bir tanesidir. Su burada en değerli hale geliyor ve sahip olduğu tüm zehirli atık ve kimyasallardan kısa sürede kurtuluyor.

5. Aşama:

Saf su özelliğini taşıdığı bölümdür. Gerçek tadını ve gerçek kokusunu bu bölümde alıyor ve içilebilir hale geliyor. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bazı su arıtma cihazlarında filtre sayısı daha fazla olabilir ve suyun işlem görme süresi de filtre sayısına bağlı olarak artabilir. Bazı su arıtma cihazlarında mineral desteği için de ekstra filtre yer alıyor ve eğer biraz daha fazla para ödeyebilirim diyorsanız bu detayı da göz önünde bulundurmanız sizlerin lehine olacaktır çünkü yoğun mineral desteği ile birlikte daha sağlıklı sular elde etmek sizler için de daha iyi olacaktır.

Royal Green Farkı

Royal Green, sektöre damga vurmayı başaran markalardan bir tanesi ve sunduğu çok sayıda su arıtma cihazı ile birlikte beklentilerinizi de üst düzey seviyede karşılamayı başarıyor. Bu kaliteli marka ile birlikte emin olun sizler de aradığınız ve istediğiniz sağlıklı suyu daha kısa sürede elde edebileceksiniz. Kullanımı basit olan ürünler ile birlikte artık istediğiniz her an suyunuz hazır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı