Genel

Suyun İçindeki Minerallerin Faydaları

İnsan vücudu yarısından fazlası sudan oluşan bir yapıya sahiptir. Erkekler ve kadınlar arasında bu oran biraz değişmekle beraber vücudun yaklaşık %60'ı sudan oluşur. Su hem hücrelerin içinde bulunur, hem de hücreler arasında ve kan içerisindeki büyük bir bölümü oluşturur ve içerisinde birçok mineral ile vücudun işlevlerini düzenli ve doğru bir şekilde yerine getirmesini sağlar.

Günlük aktiviteler sırasında terlemeyle, soluk alıp verirken, gıdaları sindirme esnasında ve hatta hiç bir şey yapmasanız bile buharlaşma nedeniyle vücudunuz su kaybeder. Bu kayıp günde yaklaşık 2-2,5 litre civarındadır. Kaybedilen suyun yanında sodyum, potasyum,  klor gibi birçok mineralin de kaybı söz konusudur. Bu kayıpları yediğiniz gıdalar, meyve suları, soda ve en önemlisi de su ile yerine koymanız gerekir. Bunun için de temiz ve güvenilir, içinde yeterli miktarda mineral bulunduran en az 2 litre su tüketmeniz gerekir. İçtiğiniz suyun temiz olması çeşitli enfeksiyonlardan korunmanız için oldukça önemlidir çünkü kirli su kaynakları ile birçok sindirim sistemi hastalığı bulaşabilir. Peki, güvenilir su kaynakları nelerdir? Piyasada bulunan güvenilir su arıtma cihazı tavsiye edilen en önemli kaynaklardır.

Hangi Mineraller Bulunmalı? İşlevleri Nelerdir?

"Suyun içinde bulunması gereken mineraller nelerdir? " sorusunun cevabını vermek de burada oldukça önemli bir rol oynuyor. Kalsiyum, magnezyum, potasyum, flor, sodyum İçtiğiniz suyun içinde yeterli miktarda bulunması son derece önemli m minerallerdir ve vücutta oldukça önemli roller üstlenmişlerdir.

Kalsiyum vücutta kasların ve özellikle kemiklerin yapısında bol miktarda bulunan, kasların kasılmaları esnasında görev alan, kemik yapısına katılarak dayanıklılığını belirleyen bir mineraldir. Eksikliğine bağlı osteoporoz gelişebilir. Diş çürümeleri, kas seğirmeleri olabilir. Magnezyum vücudun enerji üretimi için bulundurmak zorunda olduğu bir mineraldir. Potasyum ve sodyum ise vücudun sıvı dengesinin sağlamasından sorumludur.

Güvenilir Bir Su için Su Arıtma Cihazı Alın

Tüm bu minerallerin yeterli miktarda alınabilmesi için güvenilir bir su kaynağı kullanılmalıdır. Bunun için de su arıtma cihazı tavsiye edilmektedir. Su arıtma cihazları ile İçtiğiniz şebeke suyu içine karışan mikropların temizlenmesi sağlanır ve güvenli bir şekilde su içerken yeteri miktarda minerali de vücudunuza almış olursunuz. Su arıtma cihazı tavsiye etmemizi isterseniz bizim size söyleyebileceğimiz en iyi marka Royal Geren’dir. Bu marka sayesinde sularınız arıtılırken hiçbir mineral kaybı yaşanmayacağı için yüksek bir verim alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı