Genel

Suda Bulunan Arseniğin Zararları

Şebeke suları içerisinde tespit edilen arsenik ile birlikte, artık bu suların tüketilmesinin de ne kadar zararlı olduğu herkes tarafından görüldü. Elbette birtakım çalışmalar söz konusu ancak çevresel atıklar her geçen gün etkisini arttırıyor ve içtiğimiz sular da daha tehlikeli hale geliyor. Suyun içerisinde yer alan arsenik ise en büyük tehlikelerden bir tanesi ve dilerseniz ne gibi zararlara sebep olduğuna hep birlikte göz atalım.

Sudaki Arseniğin Zararları:

Sudaki arsenik zararları saymakla bitmiyor… Her geçen gün miktarı artan bu zehirli madde nedeniyle çok sayıda insan ile birlikte diğer canlılar da zarar görüyor.

  • Cilt kanserinin en önemli nedenleri arasında gösteriliyor ve özellikle son yıllarda bu hastalık daha sık bir şekilde görülmeye başlandı.
  • Ruhsal ve psikolojik bozukluklar da yine arsenik katkılı gıda ve içeceklerden kaynaklı! Elbette tek başına neden olduğunu söylemek biraz abartılı olacaktır ancak etkisi çok büyük diye toparlayabiliriz. Depresyon türü rahatsızlıklar da beraberinde geliyor…
  • Kansızlık ve kalp yetmezliği
  • Karaciğer tümörleri
  • Siroz
  • Böbrek yetmezliği

    Yukarıdakiler verdiği zararların sadece birkaçıdır.

Gıda ve içecekler içerisinde yer alan arsenik miktarının artması ile birlikte tehlike her geçen gün biraz daha büyüyor ve ne yazık ki insanlar da bu konuda oldukça bilinçsiz davranıyor. Her suyun içilebilir olduğunu düşünmek gerçekten çok saçma ve özellikle umumi alanlarda çeşmeden akan su tamamen zehir ve insan bedenine olumsuz etkisi çok fazla Bu tür alanlarda su tüketmek yerine en azından şişe su tercih etmeniz de sizlerin lehine olacaktır.

Sudaki arsenik zararları sonrasında dilerseniz daha sağlıklı ve daha tüketilebilir bir yapıya sahip suları nasıl elde edebileceğimize hep birlikte göz atalım.

Royal Green ile Artık Mümkün!

Sudaki arsenik zararları ve benzer zehirli atık maddelerden kurtulmak adına sizler de Royal Green markasının su arıtma cihazlarını tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. An itibarıyla piyasadaki satışına devam edilen bu ürünler gayet kolay bir kullanıma sahip ve daha da önemlisi uygun fiyatları ile de her bütçeye hitap etmeyi de en iyi şekilde başarıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı