Genel

Okullarda Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Okullarda su tasarrufu büyük önem taşıyor ve bu tür kalabalık insan topluluklarının yer aldığı merkez alanlarda tasarrufa biraz daha özen gösterilmesi ve önem verilmesi de şart! Peki neler yapabiliriz ya da nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Okullarda Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?

  • Musluk ve gider kontrolünü düzenli yapmakta fayda var ve eğer sorunlu bir durum söz konusu ise kısa sürede onarımı yapılmalıdır.
  • Sifonlar genellikle kaçağın en çok meydana geldiği ürünlerden bir tanesidir ancak bunu fark etmeniz her zaman mümkün olmayabilir. Düzenli kontrol ve bakım ile birlikte sizler de bu konuda profesyonellerden yardım alabilir ve var olan kaçağı kısa sürede engelleyebilirsiniz.
  • Okullarda su tasarrufu konusunda en önemli detaylardan bir tanesine değinmek istiyoruz. Ağaçların ve bitkilerin koruma planlamasını etraflarını saman örtüsü ile çevreleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun amacı buharlaşmayı azaltmak ve sulama için harcayacağınız su miktarını da belli oranda azaltmak olacaktır. Bu sayede kullanmanız gereken su miktarından daha azını kullanarak sizler de tasarruf edebilirsiniz.
  • Sulama işlemlerini gün batımı zamanında yaparsanız eğer bu da sizlerin lehine olacaktır.
  • Bölgedeki havuzlar çok fazla kullanılmıyorsa muslukları kapattığınızdan emin olun.
  • Öğrencileri ve personeli bilinçlendirmek de bu konuda büyük önem taşıyor ve bunun için profesyonel bir isim tarafından hazırlanmış olan broşürleri okuldaki herkese dağıtabilir ve onların da bilinçli bireyler haline gelmelerini sağlayabilirsiniz.

Su Her Geçen Gün Biraz Daha Değerli Hale Geliyor:

Okullarda su tasarrufu konusunun yavaş yavaş sonuna geliyoruz ancak yazımızı bitirmeden önce su kaynaklarının her geçen gün azaldığı uyarısını da yapmak istedik. Hatalı kullanım ve daha da önemlisi israf nedeniyle sahip olduğumuz kaynaklar her geçen gün azalıyor ve çevre kirliliği de en önemli etkenlerden bir tanesidir. Sağlıklı su ise artık bir mucize gibi… Royal Green markasının su arıtma cihazlarını tercih ederek sağlıklı suya ulaşabilirsiniz ve böyle bir fırsatınız varken sizler de vakit kaybetmeden değerlendirebilir ve tercihlerinizi bu tür ürünlerden yana yaparak sağlıklı sulara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı