Genel

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ve su içmek birlikte tercih edildiği takdirde yapacağınız sporun çok daha faydalı ve etkili olduğunu biliyor muydunuz? Eğer tüketimde aşırıya kaçmazsanız fayda sağlamanız mümkün ve bunun yanı sırsa dilerseniz spor yaparken başka nelere dikkat etmeniz gerektiğine de yer vermiş olalım bu liste aşağıda anlatılmıştır.

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Uzmanlar, haftada 3 gün gibi bir sürenin ideal olduğunu söylüyor. Daha az ya da daha fazla olduğu takdirde spor yapmanın etkisini yitireceğini söyleyen uzmanlar, özellikle 3 günden fazla yapılan sporun artık fayda sağlamak yerine zarar verdiğini söylüyor ve daha da kötüsü kas yapısını zedelediğini belirtiyor.
  • Spor yaparken nabız ölçme işlemini de mutlaka gerçekleştirin ve yoğunluğu da buna göre belirleyin.
  • Spor öncesi yemek yemek büyük bir risk taşıyor ve vücudun daha çabuk yorulmasına neden oluyor. Yemek yedikten yaklaşık 2-3 saat kadar sonra spora başlayabilir ve sizler de daha doğru bir karar alabilirsiniz.
  • Spor öncesi mutlaka özel olarak hazırlanmış olan kardiyo çalışması ve vücudun spora hazır hale getirilmesi gerekiyor. 20 dakikalık bir süre bunun için yeterli ancak vücudunuzu en iyi tanıyan kişi siz olduğunuz için bu süreyi düzenlemek de size düşüyor.
  • Spor öncesi bol miktarda su tüketmeniz de tavsiyeler arasında yer alıyor. Spor ve su içmek eylemi birlikte yürütülebilir ve spor yaparken de belli miktarda sıvıya ihtiyacınız olacaktır.

Spor ve Sağlıklı Su Tüketimi:

Spor ve su içmek eylemini gerçekleştirirken kesinlikle ve kesinlikle daha sağlıklı su tüketmeniz sizler için faydalı olacaktır. Royal Green markasının imzasını taşıyan su arıtma cihazları ile birlikte bunu sağlamak mümkün. Su arıtma cihazı kullanımı ile birlikte sizler de içtiğiniz suyun içeriğini bilecek ve daha sağlıklı sulara ulaşabileceksiniz. Bunu yaparken çok yüksek rakamlar harcamayacağınızı da belirtmek gerekiyor çünkü markanın sahip olduğu ürünler gerçekten uygun rakamlar ile satışta ve bu da çok sayıda insanın bu ürünlere bir adım daha yaklaşmasını sağlıyor ev bu ürünlere olan ilgiyi de belli oranda arttırıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı