Genel

Su Hakkında Şaşırtan Bilgiler

Su hakkında bilgiler sunmak adına özel bir liste hazırladık ve bu liste aşağıdaki gibidir…

Su Hakkında Şaşırtan Bilgiler:

* Dünya üzerinde bulunan su rezervlerinin %97’lik oranı tuzlu su olarak belirlenmiştir. %2’lik dilim buzullara ait, %1’lik dilim ise kullanılabilir su olarak belirlenmiştir. Dünya üzerinde bu denli büyük su rezervinin olmasına rağmen sadece çok az bir kısmı kullanılabiliyor ancak arıtma işlemleri ile birlikte rezervlerin diğer bölümü de yakın zamanda kullanılabilecektir.

* Vücudumuzun çok fazla suya ihtiyacı vardır çünkü adım atsanız dahi bünye su kaybetmeye hazırdır. Dışkı, solunum ve deri yolu ile vücudun su kaybetmesi çok kolay, bu yüzden gün içerisinde düzenli olarak su tüketmek sizler için daha faydalı olacaktır.

*  Kandaki sodyum seviyesi azaldığı takdirde vücutta zehirlenme meydana gelebilir ve bu yüzden su tüketim miktarını da ihtiyacınız kadar yapmanız gerekiyor aksi takdirde aşırı su tüketimi ile birlikte zehirlenme söz konusu olabilir. Düzenli tüketim tavsiye edilmektedir ancak aşırıya kaçıldığı takdir de vücut olumsuz yanıt verebiliyor.

* Dünya üzerinde 3 formda bulunabilen tek öge olarak bilinir. Katı, sıvı ve gaz halde suya ulaşmak da mümkündür. Bu hallerinin birbirinden farklı özellikleri vardır.

* Eğer yeni bir araba üretmek gibi bir niyetiniz varsa üretim sırasında 150 ton gibi bir suya ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Dünya üzerindeki araba sayısını düşünecek olursak ne kadar çok suyun harcandığını hesaplamak da çok zor olmayacaktır.

Su hakkında bilgiler başlığına dilerseniz sağlıklı su ve nasıl üretileceği sorusuna yanıt bulmaya çalışarak devam edelim…

Royal Green Su Arıtma Cihazları

Su hakkında bilgiler verdikten sonra bir de sağlıklı sular elde etmek için neler yapmamız gerektiğine göz atalım. Royal Green markasının üretiminde olan su arıtma cihazları ile birlikte sizler de kendi sularınızı hazırlayabiliyorsunuz. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi su arıtma cihazları bu konuda bizlere en iyi şekilde yardımcı olacak olan ürünlerdir. Royal Green markasının imzasını taşıyan su arıtma cihazlarını sizler de listelerinize dahil edebilir ve dilediğiniz an satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı