Genel

Buzullar Yok Olma Tehlikesi Altında

Buzullar Nasıl Oluşur?

Etrafı dik ve büyük yamaçlar ile çevrili olan çukur bölgelere dolan kar birikintileri, yüksek basınç ve sıkışma ile birlikte donarak kalıplara dönüşür. Buzullar nasıl oluşur sorusuna verilebilecek kısa bir cevap olarak kabul edebilirsiniz. Ülkemizde de belli bölgelerde yer yer görebileceğimiz buzullar, yavaş yavaş yok oluyor ve bu tehlike yalnızca bizi değil, çok sayıda dünya ülkesini de yakından ilgilendiriyor. Küresel ısınmanın sonuçları olarak gösterebileceğimiz buzul erimeleri her geçen gün biraz daha artıyor ve yapılan araştırmalara da büyük bir tehlikenin kapıda olduğunu ortaya koyuyor. Ağrı Dağı’nda meydana gelen buzul erimelerinin yoğun bir şekilde devam ettiği söyleniyor ve 40 yıl gibi bir sürede %30’luk bir erimenin de felaket olabileceği söyleniyor.

Buzullar Yok Oluyor…

2070’li yıllara gelindiğinde Erciyes’te buzul göremeyeceğimiz de verilen bilgiler arasında yer alıyor. Buzullar nasıl oluşur sorusunun yanı sıra neden eriyor ya da neden yok oluyor gibi sorulara yanıt vermek gerekiyor. Su rezervleri ile birlikte buzullar da insanların doğayı kirletmesi yüzünden yok olmaya mahkum! Küresel ısınmaya katkıda bulunmaya devam ediyor ve yaşadığımız çevreye en büyük zararı verenler de bizleriz. Bir süre sonra su bulmakta bile zorlanacak olan insanoğlu, sağlıklı su için de mücadele vermeye devam ediyor ancak neyseki bu konuda yardım alabileceğimiz bir adres var ve su arıtma cihazları ile birlikte sağlıklı sular elde edebiliyoruz.

Buzullar nasıl oluşur konusunu geride bırakıp dilerseniz yaşantılarımıza sağlıklı bir şekilde devam edebilmek adına tüketmemiz gereken sulara göz atalım. Arıtma suları her zaman bir adım önde ve şişe sulara göre de daha fazla tercih ediliyor. Peki su arıtma cihazı konusunda hangi markayı tercih etmeliyiz? Bu sorunun yanıtı aşağıdaki gibidir…

Royal Green…

Royal Green gibi üst düzey bir marka ile birlikte sizler de daha kaliteli su arıtma cihazlarına sahip olabilir ve uygun fiyatlar eşliğinde beklentilerinize daha doğru yanıtlar alabilirsiniz. Listelerinizde mutlaka yer alması gereken markalardan bir tanesi de kesinlikle Royal Green olmalıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı