Genel

Maraş’ta Su Zehirlenmesi Olayı

Ağustos Ayı’nda meydana gelen olayda ok sayıda insan zehirlendi ve hastaneler doldu taştı. Su zehirlenmesi belirtileri ile hastanelere akın eden binlerce vatandaş bu zehirlenmenin içme sularından kaynaklandığını ve belediye tarafından denetimin tam anlamıyla yapılmadığını söyledi. Elbistan’da meydana gelen olayda yaklaşık 4000 kişi hastanelere başvurdu. İçme sularının yıllardır kirli olduğunu ve hiçbir şekilde denetiminin yapılmadığını belirten hastalar, bu konuda defalarca ilgili kurumlara başvuru yaptıklarını ancak hiçbir şekilde sonuç alamadıklarını belirtti. Çok sayıda kişinin aynı sorun ile hastanelere gelmesi ile birlikte kadın doğum ve çocuk hastanaleri de kapılarını açmak zorunda kaldı ve devlet hastaneleri yetersiz kaldı.

Su Zehirlenmesi:

Su zehirlenmesi belirtileri başında gelen ishal sizleri korkutmasın. Tek başına gerçekleştiğinde farklı bir hastalığın belirtisi olarak da algılanabilir, bu yüzden emin olmak adına farklı belirtilerin de aynı anda gerçekleşmesi gerekiyor.

  • İshal
  • Yüksek ateş
  • Kusma

Bu üç belirti ile birlikte sizler de harekete geçebilir ve bir uzmana başvurabilirsiniz. Su zehirlenmesi genellikle bu iç belirti ile birlikte ortaya çıkıyor ve genellikle de aynı teşhis konuluyor. Yakın zamanda Elbistan’da yaşanan olayda hastaların büyük bir kısmında bu durum söz konusu olmuştur. Şehir sularının denetiminin yapılmaması ve atıkların suya kolayca karışması ile birlikte içme suları her geçen gün biraz daha tehlikeli hale geliyor ve bu durum ülkemizin birçok şehrinde söz konusu hale gelmiş durumdadır.

Sağlıklı Suya İhtiyacımız Var:

Royal Green ile birlikte ihtiyacımıza en iyi şekilde yanıt alabiliyoruz. Su arıtma cihazı üreticisi olan bu marka ile sizleri de tanıştırmak istedik ve daha sağlıklı su tüketebilmeniz için bu markanın ürünlerine de ihtiyacınız var. Su zehirlenmesi belirtileri konu başlığı altında sağlıklı suya ne şekilde ulaşabileceğimize de hep birlikte göz atmış olalım Royal Green, kusursuz ürünleri ile birlikte yaşam alanlarınızda kendi sağlıklı suyunuzu elde etmenize fırsat veriyor ve uygun fiyata sahip ürünleri sayesinde her bütçeye hitap ettiğini de söyleyebiliriz. Sizler de marka ve ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek kararlarınızı verebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı