Genel

Alkali Su Üreten Organik Su Arıtma Cihazı

Hayatta her şey bir dengedir. Dengede olmak durumundadır. Dengesiz bir madde yere düşmeye, dengesiz bir münasebet bitmeye, dengesiz bir vücut bozulmaya mahkumdur. Vücudun dengede olması demek insanı hayatta tutan sağlığın iyi gitmesi, gövde sisteminin düzenli çalışması anlamına geliyor. Düzenli ve sorunsuzca çalışan bir vücuda sahip olmak biraz çaba ister.

insan vücudunda da ne ekersek onu biçeriz. Ona iyi davranırsak fakat sıhhat problemimiz olmamaktadır. insan vücudunun dengede olmasının son yıllardaki kavramına yeni bir fer getiren beslenme uzmanları ve hekimler asit-baz (alkali) dengesine dikkat çekmektedir.

Tükettiğimiz gıdalar kendi yapısı gereği vücutta da bazı etkiler bırakır. Yani asitli veya asidik gıdalar vücuttaki asit oranını arttırır, bazik gıdalar ise bünyenin bazik değerinin artmasına sebep olur. işte vücuttaki bu denge olması gerektiği gibi korunduğu taktirde insan sıhhatli olur.

Alkali Su Üreten Organik Su Arıtma Cihazı

Asit-baz arasındaki değerlere pH ismi verilmektedir. Yani bir maddenin pH değeri bilindiği taktirde asidik ya da bazik bulunduğu o değerden pratik olarak anlaşılır. pH ederi bir şeyin asit baz (alkali) oranını gösterir. pH aralığında 0-altı arası asit, 7 normal yani nötr, 8-14 arası ise bazdır. Yani bir şeyin pH`ı 3 ise o madde asidiktir.

insan vücudunun normal pH`sı 7.4`tür yani alkalidir. Dolayısıyla insan vücudu, pH`sına uygun değerlerde korunursa daha sağlıklı olur. Metabolizmayı yavaşlatmadan bu alkali pH değerlerini korumak için bazik yani alkali değerlerdeki gıda ürünleri tüketilmelidir. Zayıflamaya yönelik bu yeni çalışma fazla kilo sorunu olan kişilerde denenmiş ve alkali beslenme kilo verme alanında yerini sağlamlaştırmıştır.

Alkali diyeti birçok insan nedeni ile uygulanmakta ve çok aşırı önemli müspet sonuçlar alınmaktadır. alkali diyetini insan vücudunun pH`ına uygun pH`lar da beslenerek ve her gün alkali su içerek gerçekleştiğini savunulmaktadır. Aynı prensiple asidik besinlerin insan metabolizmasını yavaşlattığını dolayısıyla zayıflamayı engellediğinin altını çizilmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı