Genel

Evimize Gelen Sular Yeterince Arıtılmıyor

Bugün musluklardan gelen kireçli suları olduğu gibi tüketen bir çok su tüketicisi kendi vücuduna verdiği zararın farkında bile değil. Evlerimize gelen suyun bazı kişi ve kurumlar tarafından sağlıklı olduğu söylense de bu kesinlikle iddia edildiği gibi değildir. Çeşme suyu, evlerimize gelene kadar bir çok farklı aşamadan geçer. Bu aşamalardan bir tanesi de kaynakta bulunan suyun arıtılmasıdır. Fakat bu işlem gereği gibi yerine getirilememekte ve sularımız yeterince arıtılmamaktadır. Bu yüzden evlerdeki musluk suyunun kullanımında kesinlikle su arıtma makinesi kullanılmalıdır.

Musluk Suyu Evlerimize Nereden ve Nasıl Gelir?

Kaynak tespit edilir

İnsanlara nereden su gönderileceği yani suyun kaynağı tespit edilir. Bu kaynak göl, baraj gibi yerler olabilir. Ancak bu kaynak yüksek debiye sahip olmalıdır.

Kaynak koruma altına alınır

Kaynak tespiti yapıldıktan sonra su kaynağının bulunduğu bölge koruma altına alınır. Koruma altına alınan kaynağa insanlar ve diğer canlılar müdahale edemez.

Kaynak arıtılır

Kaynakta bulunan su içerisinde bulunan kirli ve zararlı maddelerden arınması için bir takım işlemler uygulanır. Bu aşama suların evlere ulaşmasındaki en önemli aşamadır. Çünkü bu aşamada yapılacak arıtma insanların ve suyu kullanacak diğer canlıların sağlığı için oldukça önemlidir. Kaynakta bulunan sular temiz olsa dahi dış müdahaleler ile kirlenebilmektedir.

Su dağıtılır

Arıtılma işlemi gerçekleştikten sonra pompalama işlemiyle kaynaktaki su depolara ulaştırılır ve depodan da evlerimize kadar ulaştırılır.

Yapılan araştırmalar ve musluk sularının analiz değerlerindeki sonuçlar şunu göstermektedir ki evlerimize gelen su, arıtma aşamasından geçse de sağlığımız için tehdit arz etmektedir. Bu da şunu göstermektedir ki musluk sularının kullanımından önce kesinlikle su arıtma makinesi kullanılmalıdır. Arıtılması gereken kireçli ve kirli sular kullanılabilirliğine göre sınıflandırılmaktadır. Her su farklı sertlik değerine sahip olabilir. Bunun için önce arıtılacak suyun değerleri belirlenmeli ve bu değerlere uygun bir cihaz seçilmelidir. Tabi bu cihazlar arasından da uygun bir seçim yapılmalı ve kaliteli bir su arıtma makinesi temin edilmelidir. Royalgreen firması bu sektördeki en önemli isimlerden bir tanesi olmakla birlikte verdiği hizmetle tüketicilerinin övgüsünü toplamaktadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı