Genel

Musluk Suları Zehir Saçıyor

Türkiye'de musluklarımızdan akan, çeşme suyu olarak isimlendirilen su kireçlidir. Musluk sularındaki kireç miktarı bölge bölge farklılık göstermektedir. Eğer çay demlerken musluk suyu kullanıyorsanız çaydanlığın dibindeki kireçlenmelerden bunun farkına varabilirsiniz. Ev aletlerine zarar vermesinin yanı sıra alkali özelliğini kaybeden suyun vücudumuza oldukça fazla zararları vardır.

Kireçli Suyun Zararları

Arıtılmamış halde bulunan bir çok farklı mineral içeren bu yüzden alkali özelliğine sahip olmayan suya kireçli su denir. Kireçli su bu sebeplerden dolayı asidik özellikler göstermektedir. Çeşme suları oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksek sulardır. Klor ve daha bir çok farklı zararlı maddeler içermektedir. Musluk sularının gerek iç organlarımıza gerekse cildimize oldukça fazla zararları vardır. Vücudumuzdaki hücreler hafif alkali yapıdadırlar. Vücudumuz içerisinde gerçekleşen bazı olaylar, asit oluşmasına neden olur. Sağlığımız için ise bu asitlerin vücudumuzda birikmemelidir. Eğer oluşan bu asitlerin vücutta birikmesi önlenmez ise vücut sağlığını olumsuz yönde etkilemeye başlar. Musluk sularının içerisine bir çok farklı madde karıştığı için PH değeri düşüktür ve asidik özellikler gösterir. Kireç, çeşme sularını sertleştirmektedir. Suyun sertleşmesine en çok neden olan iki madde magnezyum ve kalsiyumdur. Kalsiyum ve magnezum vücudumuza girdiğinde tüketilmeksizin depolanmaktadır. Bu birikmeler damar tıkanıklıklarına, böbreklerde ve karaciğerde taş oluşumuna neden olmaktadır. Aynı zamanda kireçli ile yıkanıldığında yüz ve eller gibi cildimizin bazı bölgeleri için sertleşmelere yol açarak bir takım zararlar göstermektedir.

Su Kireçten Nasıl Temizlenir?

Musluk suları gibi kireçli sert sularda alkali su arıtma cihazları kullanılmaktadır. Bu su arıtma cihazları sudaki zararlı maddeleri ayıklayarak size temiz ve sağlıklı bir su tüketim imkanı sunar. Çeşitli maddelerin karıştığı iç ve dış vücut sağlığı için tehdit edici olan bu tür kireçli sert sular için sağlık uzmanları da kesinlikle uygun bir alkali su arıtma cihazı kullanımını tavsiye etmektedir.

Alkali su arıtma cihazları vücudumuzun yapısına uygun olan alkali özellikteki suyun temini için kireçli suyu arıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Böylelikle arıtılmış olan su organlarımız ve cildimiz için daha sağlıklı hale geliyor. Royalgreen diğer arıtma sistemlerinde olduğu gibi alkali su arıtımı için de kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı