Genel

Doğru PH Değerli Suyun Faydaları

Doğru PH değerli su veya diğer ismiyle alkali su sağlığımız için en önemli meselelerden bir tanesidir. İçtiğimiz suların PH değeri vücudumuz için son derece öneme sahiptir. Vücudumuz PH olarak hafif alkali özellik göstermektedir. Yanlış besin tüketimi ve spor yapmamak gibi bazı nedenlerden dolayı bu özellik asidik yöne doğru kaymakta ve bu da beraberinde vücutta bazı problemleri meydana getirmektedir.

PH Değeri Ne Demektir?

PH, kimya terimi olarak kullanılan, ingilizcesi "Power or potential of Hidrogen" ve türkçe olarak "Hidrojenin gücü veya potansiyeli" anlamına gelen bir kısaltmadır. Her sıvı bir PH değerine sahiptir. Bu değer sayesinde o sıvının asidik mi yoksa alkali özellik mi gösterdiğini anlayabiliriz. PH'ı 14 cm uzunluğunda bir cetvele benzetirsek bu cetvelin tam ortası nötr, 0'dan 7'ye kadar olan kısım asidik ve sonrası ise bazik olarak ifade edilmektedir. İşte gün içerisinde tükettiğimiz besinler de bu şekilde vücudumuzun sahip olduğu gibi bir PH değerine sahiptir.

PH Değeri Sağlık İçin Önemli Midir?

Hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmek için yediğimiz ve içtiğimiz besinlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Sağlıklı bir vücut ile yaşamak istiyorsak içtiğimiz suyun bakteri gibi mikroorganizmalardan arındırılmış ve arıtılmış kokusuz, berrak bir su olmalıdır. PH değeri düşük olan yani asidik özelliğe yakın olan sular ise sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Yüksek PH değeri olan suda vücudumuzun en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden biri olan kalsiyum ve diğer mineraller de çokça bulunmaktadır.

Su İçin Doğru PH Değeri

PH değeri 7-14 arasında olan sıvılara alkali özellikteki sıvı denir. Bir suyun içerdiği kalsiyum, magnezyum ve potasyum oranlarına göre alkali özelliği paralellik göstermektedir. Sağlıklı bir alkali su için sağlık uzmanlar su arıtma tavsiye etmektedir. Su arıtma cihazı arıttığınız su alkali bir özelliğe yani PH değeri 7,5-8,5 arasında olan bir su temin etmenizi sağlamaktadır. En kolay alkali su temin etmek için su arıtma tavsiye edilmektedir. Alacağanız su arıtma cihazı ise kaliteli olmalıdır. Biz de sağlıklı ve ekonomik su temini için su arıtma tavsiye ediyoruz. Royalgreen firması bu sektördeki önde gelen isimlerden bir tanesidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı