Genel

Yüksek Kalsiyumlu Dengesi Sağlayan Suyun Yararları

Kalsiyum (Ca), vücutta en çok bulunan mineraldir. İnsan vücudunun yaklaşık 1.2 kg ağırlığı kalisyum mineralinden oluşur. Kalisyum mineralinin %99'u kemiklerde ve dişlerde bulunur. Kalan %1 ise kanda, dokularda ve vücuttaki diğer sıvıların içerisinde bulunur. Bunun için vücudumuzun en çok ihtiyaç duyduğu ve eksikliğinde vücutta ciddi tehlikeler meydana getirdiği minerallerden bir tanesidir.

Vücuttaki Kalsiyum Seviyesini Nasıl Koruyabiliriz?

Vücudumuzdaki kalsiyum seviyesini sağlıklı bir şekilde korumak için yaşam kaynağımız olan suyu tüketmenin büyük bir önemi vardır. Su içerisinde hayatımızın için önemi çok yüksek bir çok mineral mevcuttur. Bu önemli minerallerden bir tanesi de kalsiyumdur. Yüksek kalsiyumlu su vücudumuzdaki kalsiyum seviyesini sağlıklı bir şekilde korumamızı sağlar.  Vücudumuz kalsiyum gibi inorganik maddeler olan mineralleri kendi kendine oluşturamaz. Bu yüzden vücudumuzdaki mineral seviyesine gerekli dikkati göstermeliyiz. Mineraller ancak dışarıdan alınan besinler ile vücuda kazandırılmaktadır. Vücudumuza kalsiyum minerali kazandırabileceğimiz başta gelen besinlerden bir tanesi de günlük hayatımız için olmazsa olmaz olan sudur. Yüksek kalisyumlu suyu ise arıtma sistemi kullanarak temin edebiliriz.

Yüksek Kalsiyumlu Su Nasıl Elde Edilir?

Evlerimizde, işyerlerimizde kullandığımız musluk suyu aslında hayatımız için bir çok tehlikeye sahiptir. Kaynağından doğru bir şekilde arıtılmadan gönderilen bu su şebeke hattında da bazı kirlenmelere maruz kalıyor. Dolayısıyla sağlığımız için bu suyu doğru bir arıtma sistemi kullanmadan kullanmak son derece yanlıştır. Su arıtma sistemi üreticilerinden bir tanesi de Royalgreen firmasıdır. Royalgreen firması arıtma sektöründe gayet başarılı ve ekonomiktir.

Su Arıtma Sistemi Kalsiyumu Yok Eder Mi?

Su arıtma cihazları kullanım alanına göre sınıflandırılmaktadırlar. Siz eğer evinizde kullanacağınız su arıtma cihazını evinizin su değerlerine uygun seçerseniz, bu cihazdan gayet sağlıklı ve faydalı bir performans alırsınız. Musluk suyu arıtma sistemlerinde tavsiye edilen cihazlar 5-6 aşamalı su arıtma cihazlarıdır. Dolayısıyla uygun cihaz seçiminde sudaki kalsiyum değerleri sağlıklı bir şekilde korunmuş ve sağlığa zararlı olan diğer maddeler sudan arındırılmış olur. Eğer evinizin hangi arıtma sistemine sahip olması gerektiği hakkında fikriniz yoksa Royalgreen gibi kaliteli hizmet sunan bir firmadan bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı