Genel

Alkali Su Ve Gebelikler İçin Oldukça Faydalı

Bir bebek ilk doğduğu zamanlarda vücudunun yaklaşık yüzde 74'ü sudan oluşur. Bu yüzden bir çok beslenme uzmanı hamilelik sürecinde suyun önemine dikkat çekiyor. Çünkü Hamileliğin altıncı ayında anne karnındaki bebeğin yaklaşık yüzde 90'ını su oluşturuyor. İnsan vücudu her zaman suya ihtiyaç duyduğu gibi özellikle yaz aylarında ve özellikle hamilelerin bu ihtiyacı çok daha fazla oluyor.

Hamile Kadının Günlük Su İhtiyacı

Çoğu sağlık uzmanına göre hamile bir bayanın günlük su ihtiyacı yaklaşık 3 litredir. Bu su ihtiyacının bir kısmını süt, meyve suyu, çay gibi diğer sıvılarla da karşılayabilir. Fakat bir bayanın hamilelik sürecinde en iyi içeceği su arıtma cihazı ile elde edilmiş uygun PH değerine sahip doğal mineralli su olduğunu unutmamalıyız. Yapılan bir çok araştırmaya göre hamile anne susuz kalırsa karnındaki bebek de aynı şekilde susuz kalıyor. Hamilelik döneminde içilen bol miktarda su anneyi daha sağlıklı bir doğum için hazırlıyor. Eğer hamilelik döneminde susuz kalırsa, hamile kadında kasılmalar oldukça artıyor. Bu sebeple hamileliğin özellikle son 3 ayında susuzluk yaşanırsa erken doğum riski meydana geliyor.

Hamilelikte Kalsiyum Ve Magnezyum

Hamilelik döneminde suya ihtiyaç duyulmasının bir diğer nedeni dolaylı olarak vücudun kalsiyum ve magnezyuma ihtiyaç duymasıdır. Kalsiyum ve magnezyum ihtiyacını karşılayan en önemli besinlerden birisi sudur. Tabi içilecek suyun kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olması da çok önem arz ediyor. Eğer sıradan sular tüketiliyorsa bunun yararından çok zararı bile olabilir. Uygun bir su arıtma cihazı sahibi olarak insan sağlığı için en uygun su değerlerine sahip olan su arıtımını gerçekleştirebilirsiniz.

Hamilelikte Alkali Su İçmenin Faydaları

Hamilelik döneminde bebek, anne karnında alkali bir ortamda yaşar. Hamilelik döneminde alkali su içmenin faydası da buraya dayanmaktadır. Anne karnındaki bebek amniyotik sıvı denilen koruyucu bir alkali sıvı içerisinde yüzer. Bu sıvı bebekler için hayati önem taşımaktadır. Bebek bu sıvı sayesinde dış etkenlerden ve enfeksiyonlardan korunur. Amniyotik sıvı miktarı az olursa bebekte bir takım yetersiz gelişimler ve rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Alkali suyun temini için su arıtma cihazı sizin için gayet ekonomik ve sağlıklı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı