Genel

Doğal Güzellik İçin Alkali Su

Doğal Güzellik İçin Alkali Su

Bir çok sağlık alanında çalışan bilim adamına göre içtiğimiz suyun pH değerinin yüksek olması insan sağlığı için çok daha faydalıdır. İnsan vücudu hafif alkali yapıda olduğu için pH düzeyi alkali olan sular insan sağlığı için önemlidir. Alkali su tüketimi metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenizde son derece etkili olur. Alkali suyun vücut için bazı faydaları şunlardır:

  • Size enerji verir ve dinç hissetmenizi sağlar.
  • Vücudunuzun pH dengesini düzenler, asidik atıkları temizler.
  • Yüksek kan basıncını önler.
  • Daha fazla ve rahat oksijen alabilmenizi sağlar.
  • Besin emilimi daha kolay olur.
  • Cildinizin nem oranını doğal hale getirir ve kuruluğu giderir.

Alkali Suyu Nasıl Tüketebiliriz

Alkali Su temini için alkali filtreye sahip bir arıtma cihazı mevcut olmalıdır. Böylelikle alkali suyu en ekonomik ve sağlıklı bir şekilde temin edebilirsiniz. Alkali suyu temin ettikten sonra bunu normal içme suyu olarak veya çay, kahve gibi içeceklerinizde kullanabilirsiniz. Aynı şekilde pilav, makarna gibi diğer yemeklerin tümünde de alkali su kullanmanız yemeklerinizin lezzetini arttıracak ve daha sağlıklı hale gelecektir.

Cilt Bakımında Kullanımı

Kaliteli bir arıtma cihazı ile elde edilmiş alkali su ten renginizi canlandırır ve gerginleştirerek sizi daha genç gösterir. Yaşa bağlı olarak ciltte oluşan leke, benek ve çillerden korunmanızı sağlar. Cildinizde varsa kuruluğu giderir ve vücudun doğal nem oranını korur.

Diş Temizliğinde Kullanımı

Dişlerimiz de kalsiyuma oldukça ihtiyaç duyar. Alkali su ile dişlerinizi fırçaladığınızda diş plakaları alınır ve diş eti çekilmesi tedavisinde önemli bir rol oynar. Dişlerinizde amalgam varsa uygun pH değerine sahip alkali su kullanmanız çok faydalı olacaktır.

Saç Bakımında Kullanımı

Arıtılmamış kireçli ve kirli sular saçlarımız için de son derece tehlikeli ve zararlıdır. Kireçli sular saçlarda kepek oluşumuna ve dökümüne sebep olabiliyor. Bu yüzden arıtılmış alkali su kullanımı saçlarınız için çok daha faydalı olacaktır.

Alkali su temininin en güvenilir ve mantıklı yolu arıtma cihazı kullanmaktır. Tabi bu cihazların da kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Royalgreen firması bu sektördeki en başarılı üreticilerdendir. Bu yüzden Royalgreen ürünlerini incelemenizde fayda var.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı