Genel

Plastik Şişelerde Olan Suların Güneş Altında Bekleme Tehlikesi Suya Geçen Kimyasallar

Her insan içtiği suyun temiz olduğundan emin olmak ister. Peki içtiğimiz damacana suları ne kadar temiz? Hepimiz bir şekilde bir çok damacana firmasının kirlilikten dolayı kapatıldığını duymuşuzdur. Bir çok damacana su üreticileri hakkında sağlıksız raporu ortaya çıkmıştı. Siz damacana suyunuzun sağlıklı olduğundan ne kadar eminsiniz? Doğal bir kaynaktan su içmek şehir yaşamında oldukça zordur. Doğal kaynaktan evlerimize kadar gelen sular bir çok aşamadan geçmektedir. Bir şekilde kirlenen bu sular yaşamımızı olumsuz yönde etkilemekte ve sağlığımızı tehdit etmektedir. Plastik damacanalar oldukça tehlikeli kimyasallar içermektedir. İşte bu yazımızda bu tür plastiklerin zararlarını ve kullanılışındaki yanlışları anlatacağız. Çözüm olarak ise kaliteli su arıtma cihazlarını tercih edebilirsiniz.

Damacana Suların Ömürleri Oldukça Kısadır

Damacana suların kısa bir ömrü vardır. Yani bir damacana su şişesi ortalama 65-70 defa kullanılmalıdır. Bu ömür uzunluğu markalara göre biraz değişse de çoğu marka damacanalarını yıllarca kullanmaktadır. Ayrıca damacana suları diğer müşteriler tarafından da ne şekilde kullanıldığı bilinmemektedir. Bu da güveni zedeleyen bir başka durumdur. Başka insanlar tarafından defalarca nasıl kullanıldığı bilinmeyen şişelerden su içmeyi kim ister ki? İşte kaliteli su arıtma cihazları bu durumda da damacana sulara karşı üstünlük göstermektedir.

Su Damacana İçerisinde Çok Fazla Durmamalıdır

Damacana su plastik içerisinde çok fazla beklemesi durumunda plastik maddedeki zararlı kimyasallar suya karışması tehlikesini oluşturabilir. Bu yüzden damacana su tüketicilerine suyu cam kaplara boşaltmaları tavsiye edilir. Veya daha kesin bir çözüm olarak kaliteli su arıtma cihazları tercih edilmelidir.

Günümüzde sağlık alanındaki denetim oldukça başarısızdır. Damacana su firmaları da düzgün bir şekilde denetlenmemektedir. Türkiye'de bir çok gıda alanında olduğu gibi bu konuda da tehlike vardır. Bu yüzden en sağlıklısı kendi suyunuzu kendiniz temin etmenizdir.

Fakat kaynaktan doğrudan bir su temin etmek oldukça zor olduğundan kaliteli bir su arıtma cihazı işinizi görecektir. Royal Green firmasının organik filtreli cihazlarını inceleyebilirsiniz. Su arıtma cihazları sayesinde kireçten arıtılmış ve pH değerleri yüksek su içme ve kullanma imkanını elde edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat İstanbul evden eve nakliyat depolama ofis taşıma şişli ofis taşıma kadikoy ofis taşıma
Kapalı
Kapalı